1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. DERGİLER

  4. Suriyeli Yetimler Yararına Çocuk Kitabı
Suriyeli Yetimler Yararına Çocuk Kitabı

Suriyeli Yetimler Yararına Çocuk Kitabı

Ekin Yayınları, geliri Suriyeli yetimlere gönderilmek üzere Suriye Günlüğü adlı çocuk kitabı yayınladı.

A+A-

Ekin Yayınları, Suriye'de süren olayları çocuklara, çocukların gözünden anlatan bir kitap bastı. 'Suriye Günlüğü' adlı eser, çocukların gündemine Suriye'yi ve yaşanan süreci sokmak üzere hayata geçirilirken gelirinin Suriyeli çocuklara yönlendirileceği duyuruldu.

Fatma Turan'ın haberi:

"Suriye'de 2 yılı aşkın bir zamandır devam eden direnişi çocuklara, çocukların hikâyeleriyle anlatan pek az haber kaynağı oldu.

Türkiyeli çocukların pek azı Suriyeli mülteci kardeşlerine komşu olamadı. Pek çoğu en fazla anne babalarıyla çıktıkları alışveriş sokaklarında yardım toplarken gördü onları.
SURİYE GÜNLÜĞÜ bu meseleyi çocukların gündemine getirebilme kaygısıyla ve Muhacir-Ensar ilişkisini sadece siyer derslerinde değil hayatın içinde solumaları niyetiyle hazırlandı.

Günlük hikâyeler, bulmacalar, minik mektuplar gibi çocukların ilgisini çekecek farklı formatlarla Suriyeli çocukların gerçekliğine dokunmaya çalıştı.

Kitabın en önemli amacı ise elde edilecek tüm geliri Suriye'ye göndermek.

Şimdi sıra sizde.  Sizlerin katkılarıyla bu dergiyi pek çok çocuğa ulaştırabiliriz.

Etrafımızdaki çocuklara hediye edebiliriz. Hatta onları teşvik edip kendi harçlıklarından almalarını sağlayabiliriz.

Duyarlılığı artmış, sorumluluk bilinci sağlamlaşmış bir nesle olan ihtiyacımız giderek çoğalırken bunu ciddiye alıyoruz."

suriye-gunlugu-kapak.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum