Suriyeli Mülteciler Zor Durumda!

24.12.2012 02:40
Suriyeli Mülteciler Zor Durumda!
Katliamdan kaçan Suriye halkının, acil olarak ekmeğe, kışlık elbiseye ve ayakkabıya ihtiyacı var.

Suriye Muhalefeti ve Devrim Güçleri Ulusal Koalisyonu (SMDK) Üyesi Muhammed Sermini, Halep'in kuzeyindeki kırsalda yaşayan halkın, acil olarak ekmeğe, kışlık elbiseye ve 4 bin adet ayakkabıya ihtiyacı olduğunu bildirdi.

Sermini, Halep'te ekmek krizi yaşanmasının Halep, İdlib, Hama, Deyr'uz Zor ve Lazkiye'de her şeyin yok olduğu anlamına geldiğini ifade etti. Sermini, bu bölgelerdeki halkın aşırı derecede, ayakkabı, kışlık giyecek, yakıt ve zorunlu gıda sıkıntısı yaşadığını dile getirerek, ilk olarak Halep ve İdlib'e 24 saat içinde kamyonlarla fırınlara un ve maya dağıtma hazırlığı yapıldığını belirtti.

Yardımların muhalifler tarafından sunulduğunu belirten Sermini, ekmek krizini çözmek için Suriye Ulusal Konseyi (SUK)'nin 100 bin avro, Ulusal Koalisyonun da 1 milyon dolar tahsis ettiğini ve bölgede daha fazla yardıma ihtiyaç olduğunu kaydetti.

Sermini, "Yaklaşık 20 günden beri şehrin yüzde 90'ında elektrik ve su yok, ekmek krizi devam ediyor, kış soğuğu şiddetini artırırken Esed rejimi de füzeler ve savaş uçaklarıyla şehirleri bombalamaya devam ediyor" dedi.

suriyeli-multeciler_muhacirler02.jpg

suriyeli-multeciler_muhacirler01.jpg

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim