1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriyeli Muhalifler: YPG Esed Güçlerine Yardım Ediyor
Suriyeli Muhalifler: YPG Esed Güçlerine Yardım Ediyor

Suriyeli Muhalifler: YPG Esed Güçlerine Yardım Ediyor

Suriyeli muhalifler ve aktivistler, PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin Esed rejimi güçlerine yardım ettiğini belirtti.

A+A-

Suriyeli muhalifler ve aktivistler, PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin Esed rejimi güçlerine yardım etiğini belirtti.

Aktivistlerin Halep basın bürosundan yapılan açıklamada, "Afrin'deki Halk Savunma Birlikleri (YPG), Nubbul ve Zehra beldelerindeki rejim güçlerine silah, mühimmat ve savaşçı gönderdi" denildi.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanı Albay Abdusselam Hamidi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Nubbul ve ez-Zehra cephelerindeki savaşçılarımız, YPG'nin, rejim güçlerine lojistik destek verdiğini ve Afrin'den geçişini kolaylaştırdığını doğruladı" dedi.

Hamidi, rejim güçlerinin savaş uçakları ve askeri destek sayesinde rahatladığını belirterek, "Esed güçleri, YPG'nin yardımı ile Nubbul ve Zehra'ya geçti" diye konuştu.

Anadan kenti basın ofisi sözcüsü Yasin Ebu Raid ise "YPG kuşatma altındaki rejim güçlerinin yerlerinin bilinmemesi ve uçaklardan atılan mühimmatın muhaliflerin eline geçmemesi için bölgede çapraz ateş açtı" ifadelerini kullandı.

Muhalifler Nubbul ve Zehra kentlerini bir kaç gün önce kuşatma altına almıştı. Halep kırsalındaki yardım yollarını kesmek ve Nubbul ile ez-Zehra'daki direnişi yarmak isteyen rejim güçleriyle muhalifler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT