1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriyeli Kadınlardan Mısır Direnişine Destek
Suriyeli Kadınlardan Mısır Direnişine Destek

Suriyeli Kadınlardan Mısır Direnişine Destek

Esad’a karşı çıkan kadın savaşçılardan Mısır direnişine destek mesajı...

A+A-

Esad’a karşı çıkan kadın savaşçılardan Mısır’a mesaj:

Suriye’de eli kanlı diktatör Beşşar Esad’a karşı savaşan kadınların kurduğu Hz. Aişe Tugayı bir video yayınlayarak Mısır’a mesaj gönderdi. Halep’te Esed’e karşı mücadele eden Selahaddin Tugayı’na bağlı olarak savaşan kadınlardan oluşan birlik, yayınladığı videoda Mısır’da zulüm gören kardeşlerinin yanında olduklarını duyurdu.

“Sizde de bizde de kan ve gözyaşı akmaya devam ediyor. Ama savaşa, katliama, tutuklamalara ve işkencelere rağmen biz sizin yanınızda olacağız” diyen birliğin sözcüsü Mısır’da darbeye karşı çıkanlara destek verdiklerini söylüyor. “Allah’ım Mısır’ın gözyaşını dindir, onların alimleri ve evliyaları hakkına” diye dua eden Hz. Aişe Tugayı sözcüsü Mısır ve Suriye halkının tek bir halk olduğunu belirtiyor. Kadın savaşçı konuşmasına şöyle devam ediyor:

“Biz Selahaddin Tugayı olarak Mısırlı kardeşlerimiz söylüyoruz, bizler savaşımızla, gösterilerimizle, özgürlüğümüzle, ‘La ilahe illallah’ kelimemizle yanınızdayız. Hepimiz Rabiayız”

Sözcü, konuşmasının sonunda Rabiatul Adeviyye’de yaşanan katliam sonucu Müslüman dünyasında bir sembol haline gelen rabia işaretini yapıyor. (Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT