1. HABERLER

  2. HABER

  3. Suriyeli Gençlerden Kilislilere Karanfil ve Teşekkür
Suriyeli Gençlerden Kilislilere Karanfil ve Teşekkür

Suriyeli Gençlerden Kilislilere Karanfil ve Teşekkür

Türkiye'ye sığınan Suriyeli gençler, gördükleri misafirperverliğe teşekkür için Kilis'te karanfil dağıttı.

A+A-

Esed rejiminin katliamlarından kaçarak, Türkiye'ye sığınan Suriyeli gençler, gördükleri misafirperverliğe teşekkür için Kilis'te karanfil ve broşür dağıttı. 

Suriyeli gençlerden oluşan bir grup, kent merkezindeki Murtaza Caddesi'nde ellerinde ''Teşekkürler Türkiye'' yazılı broşürlerle vatandaşlara karanfil vererek, teşekkür etti.

AA’nın geçtiği habere göre yaşanan bazı olumsuz olaylar nedeniyle de özür dileyen Suriyeli gençler, misafirperverliklerinden dolayı Türkiye halkına minnettar olduklarını belirttiler.

Karanfil ve broşürleri alan bazı Suriyeliler ise Suriye'de yaşananlara sadece Türkiye'nin değil tüm İslam aleminin kayıtsız kalmaması gerektiğini ifade etti.

Suriyeli gençler adına açıklama yapan Haysam Vilyo, Suriyeliler adına Türkiye hükümetine, Türkiye halkına ve Kilisli vatandaşlara teşekkür etti.

Kilis halkının kendilerine kardeş gibi davrandıklarını vurgulayan Vilyo, ''Kilis halkı bize gerçekten sahip çıktı, bizlere kucak açtı. Bazı olumsuz olaylar yaşadık. Bunun için de ayrıca özür dileriz. Bizlere sahip çıkan tüm Türk halkına çok teşekkür ederiz'' dedi.

suriyeli-gencler-kilis-karanfil.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum