1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Suriyeli Engelli Çocuklar İçin Yaşam Merkezi Açıldı
Suriyeli Engelli Çocuklar İçin Yaşam Merkezi Açıldı

Suriyeli Engelli Çocuklar İçin Yaşam Merkezi Açıldı

Şanlıurfa’da Suriyeli engelli çocuklar için yaşam merkezi açıldı.

A+A-

Şanlıurfa’nın Karaköprü İlçesinde Suriyeli engelli çocuklar için Muntada Aid Rehabilitasyon merkezi, Uluslararası Doktorlar Birliği (AID), Şifaeli Derneği ve İngiltere merkezli Muntada Aid işbirliğiyle açıldı.

Törene, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet İlker Çitil, Ak Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, Şifaeli Dernek Başkanı Dr.Eyyüp Hazar, Uluslararası Doktorlar Derneği (AID) Başkanı Dr. Mevlit Yurtseven, Muntada AID Başkanı Dr.Saeed Alghadie ve Sayid Ali katıldı.

Merkezin açılış kurdelesini Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük kesti. 90 Suriyeli engelli çocuğun faydalanacağı rehabilitasyon merkezinde 8 fizyoterapist ve eğitmen görev yapacak. Rehabilitasyon merkezinde ayrıca 12 yetim çocuğa da çeşitli şekilde eğitimler verilecek. Açılışı yapan Vali İzzettin Küçük, rehabilitasyon merkezini gezerek eğitim gören öğrencilerle sohbet etti. Yetkililerden bilgi alan Vali İzzettin Küçük, rehabilitasyon merkezinin yapacağı çalışmalarla önemli bir sorunun giderilmesine katkı sunacağını belirtti. Şanlıurfa’da AİD, Şifaeli Derneği ve Muntada Aid tarafından rehabilitasyona ihtiyaç duyan Suriyeli çocuklar için açılan merkezde verilecek hizmetiyle çocuklarda fonksiyonel durumun olabildiğince iyileştirilmesi ve çocukların dışa bağımlılığının azaltılması hedefleniyor. Merkezde yer alan çocuk dostu alanda ise Suriyeli ve yerel çocuklar ile aileleri faydalanacak.

Suriyeli yetim çocukların öncelikli olacağı alanda eğitim ve oyun aktiviteleri ile psikososyal destek hizmeti verilecek.

HABERE YORUM KAT