1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Suriyeli Çocuğu Darp Eden Seyyar Satıcı Serbest
Suriyeli Çocuğu Darp Eden Seyyar Satıcı Serbest

Suriyeli Çocuğu Darp Eden Seyyar Satıcı Serbest

İzmir'de Kemeraltı Çarşısı'nda, Suriyeli çocuğu kaldırıp yere çarpan seyyar pilavcı Musa D., çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

A+A-

'Mantocular Sokağı' olarak da bilinen Kemeraltı İpek Pazarı Caddesi'nde tezgâhlı bisikletiyle seyyar satıcılık yapan kişi, 5 yaşlarındaki bir çocuğu darp etti. Çevredeki esnafın linç etmek istediği sanık, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Güven timleri tarafından evinde gözaltına aldı.

Sanık, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.  'Kasten yaralama' ile suçlanan Musa D., adliye girişinde, "Pişmanım, çok pişmanım" dedi.

Polisin, Suriyeli çocuğu bulma çabaları da sonuçsuz kaldı.

Görüntüler tepki çekti

Görüntü kayıtlarına göre, seyyar satıcı, bisikletinin selesini tutarak kendisine rahatsızlık verdiğini iddia ettiği çocuğun peşinden koşuyor. Yakaladığı çocuğu havaya kaldırıp yere fırlatan seyyar satıcıya, çevredeki vatandaşlar ve esnaf tepki gösteriyor. Seyyar satıcı bunun üzerine sokaktan uzaklaşıyor. Çocuk ise esnaf tarafından sakinleştirildikten sonra olay yerinden ayrılıyor.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum