1. HABERLER

  2. HABER

  3. Suriyeli Bebek Açlık ve Soğuktan Öldü
Suriyeli Bebek Açlık ve Soğuktan Öldü

Suriyeli Bebek Açlık ve Soğuktan Öldü

Halep’e yönelik kuşatmadan kaçıp yürüyerek Hatay'a giden, oradan da İstanbul'a gitmek için Adana otogarında otobüs bekleyen 33 yaşındaki Nesrin Berdoş'un 1 yaşındaki bebeği, besin yetersizliği ve soğuğa bağlı olarak hayatını kaybetti.

A+A-

Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, merkez Seyhan ilçesindeki otogarda Suriyeli bir bebeğin öldüğü ihbarını aldı. Otogara giden polis, bekleme salonundaki bir koltukta kız bebeğin cesedini buldu. Sağlık ekiplerine haber veren polis, çevrede bulunan bir Suriye vatandaşı aracılığıyla anne Nesrin Berdoş ile konuştu.

 

 

Bebeğinin yanında gözyaşı döken anne Berdoş, Halep'ten yürüyerek Hatay'a, oradan da İstanbul'a gitmek için akrabalarıyla Adana'ya otobüsle geldiklerini anlattı. Babası Suriye'deki iç savaşta hayatını kaybeden 1 yaşındaki Garam bebeği otogara gelen sağlık ekipleri, koltuktan alarak ambulansa götürdü.

 

 

DHA'nın kaydettiğine göre Adana Adli Tıp Kurumu'na götürülen Garam bebek ilk belirlemelere göre, besin yetersizliği ve soğuğa bağlı olarak hayatını kaybetti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum