1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriyeli 5 Direniş Grubundan IŞİD’e Çağrı
Suriyeli 5 Direniş Grubundan IŞİD’e Çağrı

Suriyeli 5 Direniş Grubundan IŞİD’e Çağrı

Suriye'de 5 büyük direniş grubu Azez'de yaşananlarla ilgili olarak bir bildiri yayımlayarak IŞİD’e çağrıda bulundu.

A+A-

Timeturk’te Nevzat Çiçek’in yaptığı habere göre Ahraruş Şam İslami Hareketi Emiri Ebu Abdullah Hamawi, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) olarak bilinen gruba twitter hesabından bir çağrı yaparak Ahraruş Şam ve IŞİD şer’i heyetlerinin katılabileceği açıkoturumda IŞİD’in yaptıklarının şer’i boyutlarını tartışmaya ve hakikatleri su yüzeyine çıkarmaya davet etmişti.

Kısaca Devle olarak de bilinen IŞİD’in uygulamaları karşısında Suriye direnişinin en büyük 5 grubu ortak bir bildiri yayımladı.

İşte o bildiri:

28.11.1434 (Hicri)
02.10.2013 (Miladi) 
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ORTAK BİLDİRİ

AZEZ’DEKİ MÜSLÜMANLARIN KANININ AKMASINI DURDURMAK İÇİN ÇAĞRI

Allah'a hamdu senalar olsun!

Allah Teâla yüce kitabında şöyle buyuruyor: "Yardımlaşmayı teşvik etmek, iyilik yapmak yahut insanların arasını düzeltmeyi amaçlamak dışında onların kendi aralarında yaptıkları gizli toplantılarda hiçbir hayır yoktur. Kim Allah’ın rızasını gözeterek bu tür hayır amaçlı şeyler yaparsa Allah onlara büyük mükâfat verecektir." Nisa Suresi, 114. Ayet

Resulullah (SAV) dedi ki: “Namaz kılanlar birbirlerine sataşmaları sureti ile şeytana ibadet ederler.”

Bu bildiriyi hazırlayıp imzalayan mücahid gruplar olarak her iki Müslüman grubun (Irak Şam İslam Devleti ve Asifetuş Şimal) arasında son günlerde Azez bölgesinde meydana gelen çatışmaları üzüntü ve esefle takip ettik. 

Bu yaşanan olaylar üzerine aşağıda isimleri bulunan grupların sorumluları olarak deriz ki:

1. Her iki grubun bir an önce ateşkes yapmalarını talep ediyoruz.

2. Irak - Şam İslam Devleti grubundaki kardeşlerden birliklerini ve güçlerini ana merkezlerine acil olarak geri çekmelerini ve Müslümanları mürted ilan edip tekfir etmelerinden vazgeçmelerini talep ediyoruz. 

3. Irak Şam İslam Devleti grubunun resmi sözcüsü Ebu Muhammed el Adnani'nin yaptığı son konuşmaya binaen, 48 saat içerisinde her iki grubun da (Irak Şam İslam Devleti ve Asifetuş Şimal) şer’i heyetinin katılacağı Halep'te hâlihazırda faaliyette bulunan İslami ekipler tarafından oluşturulmuş olan ve haklının hakkını iade etmeye çabalayan şer’i mahkemeye aralarındaki davanın çözümü için acil olarak başvurmalarını talep ediyoruz.

Allah-u Teala'dan temennimiz Müslüman kanının akıtılmaması ve sözümüz ortak tek bir düşman üzerine birleştirmesini, salih amel ve salih niyette bizleri ortak bir kelimede birleştirmesini niyaz ederiz...

5-direnis-grubu-suriye.jpg

Bildiriyi Hazırlayan ve İmzalayan Gruplar ve Grupların Sorumluları:

1- Ahraruş Şam İslami Hareketi Ebu Abdullah Hamawi
2- Sukuruş Şam Tugayları Ahmed İsa Şeyh
3- Liva Tevhid Abdulkadir Salih
4- Furkan Tugayları Ahmet Emced El Hatib
5- Humus Liva Hak Tugayı Cevad Eş Şami
6- İslam Ordusu (Ceyş İslam) Muhammed Zehran bin Abdullah

arapca-5-direnis-grubu--cagri.jpg

HABERE YORUM KAT

2 Yorum