Suriyeli 3 Yaralı Direnişçinin Öyküsü

22.05.2014 19:20
Suriyeli 3 Yaralı Direnişçinin Öyküsü
El Cezire savaşta yaralanıp tedavi için Almanya’ya getirilen Suriyeli 3 direnişçinin hikâyesini anlatan bir belgesel film yayınladı.

HAKSÖZ-HABER

Filmde biri öğretmen, bir çiftçi ve biri de orduda görevli bir askerken Özgür Suriye Ordusuna katılan 3 direnişçinin öyküsü anlatılıyor. Savaşta ağır bir şekilde yaralandıktan sonra Almanya’ya getirilip, başkent Berlin’deki bir hastanede tedavi edilen direnişçilerin iyileştikten sonra ne yapacaklarına dair düşünceleri ele alınıyor.

El-Abbud adlı öğretmenin tüm ailesi direnişe katılmış. En büyük oğlu çatışmada şehid olan el-Abbud, ayağı iyileştiğinde tekrar Özgür Ordu’ya katılacağını söylüyor.

Mahmud Lakud ise eski bir asker. Ordudan ayrılıp Özgür Ordu saflarında savaşmış. Yaraları iyileştiğinde Almanya’da kalmayı ve iltica etmeyi düşünüyor.

Mahmud Nakava ise bir çiftçi. Almanya’dan Ürdün’deki kampa dönmüş. Rejimin bombardımanında iki küçük kardeşi dışında bütün ailesini yitirmiş olan Nakava dönüp kardeşlerine sahip çıkması gerektiğini söylüyor. Almanya’da hastanedeyken nişanlısı kendisini Ürdün’deki kampta bekliyordu. Geri döndüğünde kampta evlendiler. Yaraları tam olarak iyileştiğinde azimle geri dönüp savaşmaya devam edeceğini söylüyor. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim