Suriye’den Cuma Gösterileri (VİDEO)

17.11.2012 03:12
Suriye’den Cuma Gösterileri (VİDEO)
16 Kasım Cuma günü Suriye'de 112 kişi daha katledildi. Bustan el-Kasr'da bir gösteri bombalandı...

HAKSÖZ-HABER

Suriye’de bugün “Suriye Ulusal Koalisyonunu ve Muhalifleri Destekleme Cuması” adı verilen Cuma gösterilerinde Suriye’nin tüm semtlerinde gösteriler yapıldı.

Gösterilerde özellikle Gazze ile ilgili sloganlar ön plana çıktı. Birlik mesajlarının verildiği gösterilerde İsrail de protesto edilerek “Gazze, Rafah, Filistin; Seninle Ölüme Varız!” şeklinde sloganlar atıldı.

112 KİŞİ DAHA KATLEDİLDİ!

Öte yandan Baas rejimine bağlı Esed güçleri saldırılarını bugün de şiddetli bir şekilde sürdürdü. Halep’in Bustan el-Kasr semtinde göstericilerin üzerine roket atacak kadar gözü dönen Esed güçleri Suriye genelinde 112 kişiyi katlettiler. 

Suriye Yerel Koordinasyon Komiteleri 4’ü kadın, 3’ü çocuk olmak üzere Şam’da 35 kişi, çoğu Bustan el-Kasr semtinde Halep’te 25 kişi, İdlip’te 11 kişi, Dera’da 8 kişi, Hama’da 8 kişi, Rakka’da 6 kişi, Deyr ez-Zor’da 6 kişi, Humus’ta 5 kişi, Banyas’ta 3 kişi, Lazkiye’de 3 kişi ve Kuneytra’da 1 kişinin katledildiğini açıkladı.

3 ASKERİN ÖSO’YA KATILIŞ ANI

Öte yandan Baas ordusundan 3 askerin Şam’da bir çatışma esnasında kaçarak Özgür Suriye Ordusu saflarına katılmaları esnasında yaşanan coşku video kayda böyle yansıdı:

HALEP / BUSTAN EL-KASR:

HAMA:

HALEP:

HALEP / MARİ'

ŞAM / SALHİN:

ŞAM / YALDA:

HALEP / BZA'A

HAMA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim