Suriye’deki Filistin Kampları “Afet Yerleri”

25.01.2013 04:54
Suriye’deki Filistin Kampları “Afet Yerleri”
Suriye’deki Filistin kamplarını, Esed rejimi tarafından uygulanan ambargo ve yaşanan yoğun göç nedeniyle ‘’afet yerleri’’ olarak ilan edildi.

Filistin Kampları Haber Ağı Birliği, Suriye’deki Filistin kamplarını, Esed rejimi tarafından uygulanan ambargo ve yaşanan yoğun göç nedeniyle ‘’afet yerleri’’ olarak ilan etti.

‘’Suriye’deki Filistinliler İçin Çalışma Grubu’nun’’ hazırladığı rapora göre, Şam ve kırsalındaki kampların halen bombardımana maruz kaldığı, bazı kamplarda ambargonun devam ettiği, gıda ve tıbbi malzemenin girişine izin verilmediği ve çok sayıda Filistinlinin tutuklandığı belirtildi.

Filistin Kampları Haber Ağı Birliği’nin ‘’afet yerleri’’ ilan ettiği iller arasında yer alan Halep’teki Filistin kampları da diğerleri gibi yakıt kıtlığı çekiyor. Sıkıntı içindeki aileler ev eşyalarını ya da kullanmadıkları giysileri yakarak ısınmaya çalışıyor.

Suriye’nin farklı bölgelerinde toplam 11 Filistin mülteci kampı bulunuyor. Filistinlilerin yüzde 60’ı Şam’da, özellikle de Yermuk mülteci kampında yaşıyor.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim