1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de Yeni Başbakan Naci Otri Oldu
Suriyede Yeni Başbakan Naci Otri Oldu

Suriye'de Yeni Başbakan Naci Otri Oldu

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, hükümetin bugün sunduğu istifasını kabul etti. Bir haftadan fazla süredir gösterilerin sürdüğü Suriye'de hükümetin istifasını kabul etti. Esad, geçici başbakan olarak Naci Otri'yi atadı.

29 Mart 2011 Salı 17:14A+A-

Tunus ve Mısır ile başlayarak Libya ile devam eden halk ayaklanmalarının son durağı Suriye'de bir dizi önemli kararlara imza atılıyor. Perşembe günü Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın Siyasi ve Basın Danışmanı Buseyna Şaban, olağanüstü halin kaldırılması, maaşların artırılması, siyasi partiler yasası ve basın kanunun gibi bir çok yeniliğin olduğu reform paketini açıklamasının ardından bugün Suriye hükümeti istifasını sundu. Beşşar Esad hükümetin istifasını kabul etti.

Geçici hükümete başbakanlık etmek üzere ise Naci Otri atandı. Yeni kurulacak hükümetin bir dizi yeniliği yaparak alınan değişim kararlarının yürürlüğe girmesini sağlaması amaçlanıyor.

Öte yandan Devlet Başkanı Yardımcısı Faruk El Şara dün yaptığı açıklamada Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın iki gün içinde, "Suriyelileri memnun edecek" bir konuşma yapacağını ifade etmişti. (Zaman)

HABERE YORUM KAT