1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye’de Varil Terörü Dinmek Bilmiyor (VİDEO)
Suriye’de Varil Terörü Dinmek Bilmiyor (VİDEO)

Suriye’de Varil Terörü Dinmek Bilmiyor (VİDEO)

Esed’e bağlı rejim güçleri kontrolü kaybettiği bölgelere ve muhaliflerin elindeki yerleşim bölgelerine varil yağdırmaya devam ediyor.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Suriye’de Beşşar Esed’e bağlı rejim güçleri, muhaliflerin kontrolü altındaki sivil yerleşim bölgelerini havadan varil bombalarıyla vurmaya devam ediyor.

Bölgeden yansıyan videolarda aralarında bebek ve çocukların da olduğu çok sayıda kişinin parçalanarak can verdiği ya da ağır bir şekilde yaralandığı görülüyor.

AA muhabirine konuşan ÖSO sahil bölgesi cephesi komutanlarından Enes Ebu Malik, "Rejime bağlı güçler, Halep'te muhaliflerin kontrolündeki mahallelere varil bombalı saldırılarını yoğunlaştırdı. Devrimcilerle karşılaşmaya cesaret edemeyen rejim, korkakça hareket ederek havadan sivilleri bombalıyor. Bu şekilde devrimcilerden intikam almak istiyor" dedi.

Esed güçlerinin, Suriye'nin en önemli kentlerinden, muhaliflerin kalesi olarak bilinen Halep'i özellikle seçtiğine işaret eden Ebu Malik, kentin sahil bölgesine yakınlığı nedeniyle saldırıların son günlerde yoğunlaştığını dile getirdi. 

Öte yandan, Halep'teki ÖSO komutanlarından Albay Abdulcebbar el-Akidi, "Rejim, kara saldırılarında başarısız olduğu için Halep'e hava saldırısı yapmayı tercih ediyor. Çünkü devrimciler kara saldırılarını her seferinde püskürtüyor ve onları ağır hasara uğratıyor. Rejim güçlerinin çok sayıda sivilin ölümünü hedeflediği bu vahşi saldırılar, devrimcilerin sahil bölgesi başta olmak üzere birçok cephede ilerlemesinin yansımasıdır" diye konuştu.

Rejimin Halep'e yönelmesine ilişkin Akidi, "Halep'teki muhaliflerin birçoğu son zamanlarda destek için sahil bölgesine gitti. Halep, burada çok sayıda savaşçısını yitiren rejim için en acı verici cephe. Ayrıca Halep rejimin kaybettiği önemli stratejik bir bölge" ifadelerini kullandı.

(18+)

suriyeli-cocuk-varil-barrel-aleppo-syria01.jpg

halep-aleppo-varil-suriye-02.jpg

HABERE YORUM KAT

2 Yorum