1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de Sniper Terörü: 389 Çocuk Katledildi
Suriye'de Sniper Terörü: 389 Çocuk Katledildi

Suriye'de Sniper Terörü: 389 Çocuk Katledildi

Suriye'deki üç yıllık iç savaşta ölen 11 bin çocuktan yüzlercesinin keskin nişancılar tarafından katledildiği belirtiliyor.

A+A-

Merkezi İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan Oxford Research Group (Oxford Araştırma Grubu) adlı kuruluşun yayımladığı rapora göre, bu çocukların bir çoğu, kendi yaşadıkları bölgelerde bomba ve topçu mermileriyle hayatını kaybetti. 'Çalınan gelecekler' başlıklı rapor Beşar Esed yönetimine karşı ayaklanmanın başladığı Mart 2011'den Ağustos 2013'e kadarki çocuk ölümlerini kapsıyor.

17 yaşında altındaki 11,420 kurbandan 389'unun keskin nişancıların kurşunlarıyla hayatını kaybettiği ve buna hedef gözetilerek vurulan çocukların dahil edilmediği belirtilen raporda, 764 çocuğun yargısız infaza uğradığı, aralarında bebeklerin de bulunduğu 100'den fazla çocuğun da işkence gördüğü kaydediliyor. Savaşta ölenlerin erkek çocukların sayısı kız çocuklarınınkinden iki kat fazla. Üç yıl içinde en fazla çocuğun hayatını kaybettiği kent ise Halep. Kentte savaşta toplam 2 bin 223 çocuğun yaşamını yitirdiği belirtiliyor.(Yeni Şafak)

HABERE YORUM KAT