1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye’de Şimdiye Kadar 2511 Filistinli Şehit Oldu
Suriye’de Şimdiye Kadar 2511 Filistinli Şehit Oldu

Suriye’de Şimdiye Kadar 2511 Filistinli Şehit Oldu

Mülteci kampları Baas rejimi güçlerinin saldırılarıyla harabeye dönüştü.

A+A-

Suriye’deki Filistinliler İçin Çalışma Grubu, olayların başladığı tarihten bugüne kadar Suriye’de 2511 Filistinli mültecinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Çalışma Grubu, bugün yayınladığı basın açıklamasında, dün şiddetli bombardımana maruz kalan Der’a Mülteci Kampı'nda Filistinli bir gencin şehit olmasıyla şimdiye kadar şehit olan Filistinli sayısının 2511’e ulaştığını ifade etti. Saldırıda birçok ev harabeye dönerken, güney bölgelerinde çatışma ve bombardıman da hâlâ sürüyor.

Çalışma Grubu yaptığı açıklamada, kampın sürekli bombardımana maruz kalması nedeniyle altyapıyla evlerin büyük oranda hasar gördüğüne, bunun sonucu olarak da sağlık hizmetlerinin güçlükle yürütüldüğüne dikkat çekti.

Rejim güçleri suların iki aydan beri kesik olduğu ve ambargonun uygulandığı Yermuk Mülteci Kampı'nı dün akşam yeniden bombaladı. Elektrik, su ve gıdanın olmadığı kampta insanlar büyük bir felaket yaşıyor.

Rejim güçlerinin saldırıları sonucu Suriye’de mülteci kamplarında bulunan binlerce Filistinli başka ülkelere kaçarken, yerinde kalmak zorunda kalanlar ölüm ve açlığın kol gezdiği mekanlarda yaşıyorlar. 

FİEM

HABERE YORUM KAT