Suriye'de Kaçırılan Din Adamları Türkiye'de Değil

29.10.2013 16:45
Suriye'de Kaçırılan Din Adamları Türkiye'de Değil
Dışişleri Bakanlığı, Antakya Ortodoks Patrikhanesi Halep Metropoliti Yazigi ve Halep Süryani Ortodoks Metropoliti İbrahim'in Türkiye'de tutuldukları iddialarının gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı, 22 Nisan'da Suriye'de kaçırılan Antakya Ortodoks Patrikhanesi Halep Metropoliti Paul Yazigi ile Halep Süryani Ortodoks Metropoliti Yuhanna İbrahim'in Türkiye'de alıkonuldukları yönündeki ithamların tamamen mesnetsiz ve gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Antakya Ortodoks Patrikhanesi Halep Metropoliti Yazigi ile Halep Süryani Ortodoks Metropoliti İbrahim'in Türkiye'de alıkonuldukları yönünde belirli çevrelerce öne sürülen iddialar hakkında 12 Ağustos'ta kamuoyunun bilgilendirildiği hatırlatıldı. 

"Benzer iddiaların bu kez Suriye yönetimi yetkililerinin RF'deki temasları çerçevesinde yinelendiği" belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Söz konusu ithamlar tamamen mesnetsiz ve gerçek dışıdır. Çatışma hallerinde dini mekanların ve kişiliklerin korunması gerektiğini her zaman vurgulayan Türkiye, bu gibi insani konularda her zaman olduğu gibi çaba göstermeye devam edecektir."

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim