1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de İki Günlük Bilanço: 297 Ölü
Suriyede İki Günlük Bilanço: 297 Ölü

Suriye'de İki Günlük Bilanço: 297 Ölü

Suriye'de Esed yönetimine bağlı ordu birliklerinin düzenlediği saldırılar sonucu, iki gün içerisinde 297 kişi hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü(SNHR), Esed yönetimine bağlı ordu birliklerinin muhaliflerin yoğun olduğu kentlere yönelik düzenlediği saldırılarda 244 kişinin yaşamını yitirdiğini, yüzlerce kişinin de yaralandığını, saldırılar sırasında ağır silahlarla açılan ateşte onlarca evin yıkıldığını ya da hasar gördüğünü duyurdu.

Dün başkent Şam'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden 53 kişi ile birlikte iki gün içerisinde ölenlerin sayısı 297'ye yükselmiş oldu.

ÖSO halkı hedef alan saldırı yapmadı

Öte yandan Şam'ın Mezra'a bölgesinde meydana gelen patlamayla ilgili AA muhabirine internet üzerinde bilgi veren başkentteki muhalif Rıdvan Tugayının Komutanı Ebu Ubeyde, ''Halep kentini her gün Scud füzeleriyle vuran da bu patlamayı gerçekleştiren de aynı kişidir'' ifadelerini kullandı.

Ebu Ubeyde, ''Özgür Suriye Ordusu(ÖSO) şimdiye kadar halkı hedef alan hiçbir saldırı gerçekleştirmedi. Yerleşim yerlerini Scud füzesi, fosfor, vakum ve misket bombalarıyla vurmadı. Rejim sıkıştığında kendini haklı çıkartmak için böyle patlamalar gerçekleştiriyor" dedi.

Söz konusu patlamada çok soru işaretinin olduğunu ifade eden Ebu Ubeyde, ''Çocukları, sivil halkı hedef alan tüm saldırıları kınıyoruz. Bizim amacımız rejimi devirmek, halkı korumaktır, korkutmak değil" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT