1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de Göstericilere Şiddet Tırmanıyor
Suriyede Göstericilere Şiddet Tırmanıyor

Suriye'de Göstericilere Şiddet Tırmanıyor

Deraa'da dün gece polis protestocu kalabalığa yine silahla müdahale etti, beş kişiyi öldürdü. Bugün de bir ambulans hedef alındı, dört kişi can verdi...

23 Mart 2011 Çarşamba 09:56A+A-

Suriye devlet televizyonu, hükümet karşıtı gösterilerde çok sayıda kişinin öldüğü Deraa kentinde silahlı bir grubun bir ambulansa saldırarak 4 kişiyi öldürdüğünü iddia etti. Bu silahlı grubun ise kimler olduğunu belirtmedi. Dün gece de protestoculara müdahale eden polis, 5 göstericinin ölümüne sebep oldu.

Suriye Televizyonu, "silahlı bir çetenin" bugün Deraa'da bir ambulansa saldırarak doktor, sağlık görevlisi, ambulans şoförü ve bir polisi öldürdüğünü öne sürdü. Televizyon, güvenlik güçlerinin bazı saldırganları öldürdüğünü ve yaraladığını da iddia ederek, kaçanları arama çalışmalarının sürdüğünü iddia etti.

Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyindeki Deraa kentinde dün gece gösteriye müdahale eden güvenlik güçleri beş protestocuyu katletmiş, onlarcasını da yaralamıştı.

Cuma ve Cumartesi günü yine aynı kentte meydana gelen olaylarda da çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti.

Suriyeli bir insan hakları savunucusu, güvenlik güçlerinin Şam'a 100 kilometre uzaklıktaki Deraa'da bulunan Ömeri camisinin etrafında oturma eylemi yapan göstericilere göz yaşartıcı bomba attığını ve gerçek mermilerle ateş açtığını söylemişti.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum