Suriye'de Göstericilere Şiddet Tırmanıyor

23.03.2011 09:56
Suriyede Göstericilere Şiddet Tırmanıyor
Deraa'da dün gece polis protestocu kalabalığa yine silahla müdahale etti, beş kişiyi öldürdü. Bugün de bir ambulans hedef alındı, dört kişi can verdi...

Suriye devlet televizyonu, hükümet karşıtı gösterilerde çok sayıda kişinin öldüğü Deraa kentinde silahlı bir grubun bir ambulansa saldırarak 4 kişiyi öldürdüğünü iddia etti. Bu silahlı grubun ise kimler olduğunu belirtmedi. Dün gece de protestoculara müdahale eden polis, 5 göstericinin ölümüne sebep oldu.

Suriye Televizyonu, "silahlı bir çetenin" bugün Deraa'da bir ambulansa saldırarak doktor, sağlık görevlisi, ambulans şoförü ve bir polisi öldürdüğünü öne sürdü. Televizyon, güvenlik güçlerinin bazı saldırganları öldürdüğünü ve yaraladığını da iddia ederek, kaçanları arama çalışmalarının sürdüğünü iddia etti.

Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyindeki Deraa kentinde dün gece gösteriye müdahale eden güvenlik güçleri beş protestocuyu katletmiş, onlarcasını da yaralamıştı.

Cuma ve Cumartesi günü yine aynı kentte meydana gelen olaylarda da çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti.

Suriyeli bir insan hakları savunucusu, güvenlik güçlerinin Şam'a 100 kilometre uzaklıktaki Deraa'da bulunan Ömeri camisinin etrafında oturma eylemi yapan göstericilere göz yaşartıcı bomba attığını ve gerçek mermilerle ateş açtığını söylemişti.

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim