1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de Esed Güçleri 74 Kardeşimizi Katletti
Suriyede Esed Güçleri 74 Kardeşimizi Katletti

Suriye'de Esed Güçleri 74 Kardeşimizi Katletti

Suriye'de Beşşar Esed'e bağlı güçlerin düzenlediği saldırılarda 74 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

A+A-

Suriye'de Beşşar Esed'e bağlı güçlerin düzenlediği saldırılarda 74 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), rejim güçlerinin havadan ve karadan düzenlediği saldırılar sonucu başkent Şam'ın banliyölerinde 22, Lazkiye'de 21, Halep'te 12, Dera'da 6, İdlib'te 5, Humus'ta 5, Hama'da 2 ve Kuneytra kentinde bir olmak üzere 74 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Öte yandan Suriye Yerel Koordinasyonu (LCC), Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Şam'ın Doğu Guta bölgesinde MİG savaş uçağı düşürdüğünü iddia etti.

LCC, Esed’e bağlı savaş uçaklarının kentin Doğu Guta, Dareya, Berze, Muleyha, Sakba ve Zemelka bölgelerini yoğun bir şekilde bombaladığını belirtti.

Başkentin Kalamun, Ziyabiye, Hamuriye, Berze ve Duma bölgesinde ÖSO birliklerinin Hizbullah milisleriyle savaştığını aktaran LCC, muhaliflerin, Şebiha ve Hizbullah militanlarının karargah olarak kullandığı Şam'ın Haresta bölgesindeki Polis Hastanesine operasyon düzenlediğini, operasyonda çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını ifade etti.

LCC ayrıca Esed güçleri ile Hizbullah'ın, Kusayr ilçesine havan topu ve roketlerle saldırdığını, saldırı sonucu ölü ve yaralıların olduğunu kaydetti. 

Kusayr'a yapılan yoğun saldırılar sonucunda halkın büyük bir endişe içinde olduğunu vurgulayan LCC, Kusayr'daki yaralıların acil olarak ilçe dışındaki hastanelere kaldırılması çağrısında bulundu.

HABERE YORUM KAT