1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de Dünün Bilançosu Ağır: 27 Ölü
Suriyede Dünün Bilançosu Ağır: 27 Ölü

Suriye'de Dünün Bilançosu Ağır: 27 Ölü

Askerler ile silahlı gruplar arasındaki çatışmalarda 7'si asker 27 kişi öldü. Lübnan sınırında da 8 muhalif katledildi.

20 Ekim 2011 Perşembe 09:13A+A-

Askerler ile silahlı gruplar arasındaki çatışmalarda 7'si asker 27 kişi ölürken; Lübnan basını, Suriye askerlerinin, rejim muhaliflerinden 8 kişiyi Lübnan sınırını geçerek öldürdüklerini duyurdu

Humus ve Lübnan sınırı yakınındaki çatışmalarda çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi. Lübnan basını, Suriye askerlerinin, rejim muhaliflerinden 8 kişiyi Lübnan sınırını geçerek öldürdüklerini duyurdu.

Birleşmiş Milletler'e göre, Suriye'de sivillere yönelik şiddet nedeniyle şimdiye kadar 187'si çocuk 3 bin kişi hayatını kaybetti.

Öte yandan, Libya'daki Milli Geçiş Konseyi, Suriye Ulusal Konseyi'ni resmen tanıdığını açıkladı.

Esed rejimine muhalif en büyük koalisyon Suriye Ulusal Konseyi üyelerinden Necib Gadbiyan da, Trablus'ta yaptığı açıklamada, Şam tarafından ''Sorumsuzca'' sürdürülen baskıya karşı sivilleri korumak için uluslararası toplumun müdahalesini isteyebileceklerini belirtti.

Sivilleri korumak için Birleşmiş Milletler'in Libya'da yaptığı gibi bir tampon bölge veya uçuş yasağı bölgesi oluşturulabileceğini belirtten Suriyeli muhalif, bunun yabancı güçler tarafından yürütülecek askeri bir müdahale çağrısı olmadığını kaydetti. Öte yandan Halep kentinde Beşşar Esed'e destek gösterisi düzenlendi.

 

HABERE YORUM KAT