Suriye’de Dünün Bilançosu: 141 Şehit

29.11.2012 14:17
Suriye’de Dünün Bilançosu: 141 Şehit
Çarşamba günü Esed güçlerinin açtığı ateş sonucu 141 kişi şehit olurken direnişçiler 4 askeri uçağı düşürdü…

HAKSÖZ HABER

Suriye İnsan Hakları Kurumundan alınan bilgilere göre çoğunluğu Şam’dan olmak üzere 141 Suriyeli Esed güçlerinin saldırıları sonucu şehit oldu.

Ayrıca Özgür Suriye Ordusundan yapılan açıklamada devrim başladığından bu yana direnişçilerin en büyük kazanımı dün yaşadıkları belirtildi. ÖSO'nun Esed’in 4 askeri uçağını düşürdükleri, birçok askeri noktayı ele geçirdikleri belirtildi.

 

Özgür Suriye Ordusu uçaklara karşı füze kullanmaya da başladı. Fransız haber ajansı AFP’den yapılan bir açıklamada direnişçilerin füze kullanmasıyla Esed güçlerinin hava kuvvetlerinin önemli kayıplar verebileceği belirtildi.

Direnişçiler Şam’da askeri bir üssü ele geçirdiklerini ve bu üssün ele geçmesiyle Esed güçlerinin Daraya’ya girişlerini engellemiş olduklarını açıkladılar.

Halep cephesinde ise yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Direnişçiler Halep’teki 608. Hava savunma üssünü ve Han Asel de bir askeri mühimmat deposunu ele geçirdiler. 

Şam'da Patlama

Öte yandan Şam’da meydana gelen patlamalar sonucu çoğunluğu Dürzi ve Hristiyanların olduğu 34 kişi hayatını kaybederken 80 kişi yaralandı. Bu patlamalardan Esed’in televizyonu direnişçileri sorumlu tutarken, direnişçiler bu patlamaların Esed güçleri tarafından direnişi rotasından saptırmak ve fitne için yapıldığını belirttiler.

ŞAM

 İDLİB

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim