Suriye'de Direniş Halkın Direnişidir

11.03.2013 13:24
Suriyede Direniş Halkın Direnişidir
Suriye Devrim Konseyi üyesi Osman Han Süleyman, ''Suriye'de direniş, halkın direnişidir. Bu direniş, Beşşar Esed rejimini götürecek'' dedi.

Suriye Devrim Konseyi üyesi Osman Han Süleyman, ''Suriye'de direniş, halkın direnişidir. Bu direniş, Beşşar Esed rejimini götürecek'' dedi.

Suriye Devrim Konseyi üyesi Osman Han Süleyman, Suriye'deki olayların sivil bir hareket olarak başladığını belirterek, ''Bu direniş, Beşşar Esed rejimini götürecek. Ne zaman götürecek? Onu Allah'tan bekliyoruz'' şeklinde konuştu.

Suriye'deki olayların zulme bir başkaldırı olarak başladığını belirten Osman Han Süleyman, mevcut duruma seyirci kalamayacaklarını vurguladı.

İlk başlarda direnişe gizli gizli destek vermek zorunda kaldıklarını anlatan Süleyman, Suriyeliler arasında sivil toplum bilincini oluşturmak ve Suriyeli mağdurlara yardım etmek için 7 ay önce Gaziantep'te bir dernek kurduklarını, Suriye tarafına giden yardımları organize etmeye başladıklarını söyledi. 

Özgür bir Suriye ümit ettiklerini kaydeden Osman Han Süleyman, devrimin ardından ülkede iç savaş çıkmayacağını da kaydetti.

AA

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim