1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de Cumartesi Günü 52 Kişi Öldürüldü
Suriyede Cumartesi Günü 52 Kişi Öldürüldü

Suriye'de Cumartesi Günü 52 Kişi Öldürüldü

Suriye'de, Esed güçleri halkın üzerine rastgele ateş açmaya devam ediyor.

A+A-

Suriye İnsan Halkları İzleme Örgütü, Suriye'de bugün düzenlenen operasyonlarda asker ve güvenlik güçlerinin açtığı ateşte 52 kişinin öldüğünü bildirdi.

Örgüt, muhaliflerin merkezi konumunda olan ve uzun zamandan beri operasyonların devam ettiği Humus'ta 31, kuzeydeki İdlib kentinde 14, Ürdün sınırına yakın Dera'da 3, Halep'te 2, Hama ve Şam'da birer olmak üzere güvenlik güçlerinin ateşinde 52 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Birkaç haftadan beri İdlib ve çevresinde düzenlenen operasyonlardan kaçan halkın güvenli yerlere ve Türkiye'ye gitmeye çalıştığını söyleyen yerel aktivistler, güvenlik güçlerinin İdlib bölgesinde bir araca ateş açtığını, aracın içinde bulunanların öldüğünü kaydetti.

İdlib'e bağlı Han Şeyhun ve Humus'ta tekrar tank atışlarının başladığını ve kentte büyük patlamaların meydana geldiğin belirten aktivisitler, Şam'ın Duma semtinde birçok evin yıkıldığını, onlarca evde de hasar oluştuğunu bildirdi.

Halep'in Azaz kentinde ordunun ağır silah ve helikopterler kullandığını ifade eden aktivistler, kentte rastgele ateş açıldığını, ölen ve yaralananların bulunduğunu, çok sayıda evde büyük hasar meydana geldiğini aktardı.

İdlib'deki Ömeri Tugayı, nizami ordudan Tuğgeneral Muhsin Mahluf'u esir aldığını açıklarken, İdlib bölgesinde birkaç tuğgeneralin Özgür Orduya katıldığını söyledi.

HABERE YORUM KAT