1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de Cuma Günü 84 Kardeşimiz Katledildi
Suriyede Cuma Günü 84 Kardeşimiz Katledildi

Suriye'de Cuma Günü 84 Kardeşimiz Katledildi

Suriye'de, Esed güçlerinin gerçekleştirdiği saldırılarda 7'si çocuk, 7'si kadın olmak üzere 84 kişi hayatını yitirdi.

A+A-

Suriye'de, Esed güçlerinin ülke genelinde hava ve karadan gerçekleştirdiği saldırılarda 7'si çocuk, 7'si kadın olmak üzere 84 kişinin öldüğünü açıklandı.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin roket, havan topu ve savaş uçaklarıyla gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda Hama'da 23, başkent Şam'ın banliyölerinde 11, Rakka ve Dera'da 10'ar, Halep ve Humus'ta 9'ar, Deyru'z Zor'da 6, İdlib'de 4  ve Kuneytra'da 2 olmak üzere toplam 84 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden (LCC) yapılan açıklamada da Şam yönetimine bağlı güçlerin başkentin Muaddamiye, Yermuk, Dareya, Duma, Berze, Kadem ve Cobar banliyölerine ağır silahlarla saldırması sonucu çok sayıda evin hasar gördüğü ve bölgeden dumanların yükseldiği kaydedildi.

Kentin Doğu Guta, Kalamun, Nebk ve Muruk bölgelerinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Suriye ordusu arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığı ifade edilen açıklamada, Esed güçlerinin Kasyon Dağı'ndan kentin batı ile güney kesimlerindeki bölgeleri top ateşine tuttuğu belirtildi.

Rejim güçlerinin, başta Halep olmak üzere birçok kentte muhaliflerin denetiminde olan yerlere uçaklarla saldırdığı da bildirilen açıklamada, ÖSO'nun Hama ve Humus çevresinde rejim güçleri karşısında ilerleme kaydettiği vurgulandı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum