1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye’de Bugüne Kadar 806 Filistinli Şehit Oldu
Suriye’de Bugüne Kadar 806 Filistinli Şehit Oldu

Suriye’de Bugüne Kadar 806 Filistinli Şehit Oldu

Suriye'deki Yermuk Mülteci Kampı Baas güçlerinin saldırıları sonucu harabeye dönmüş durumda.

A+A-

Suriye’deki Filistinliler İçin Çalışma Grubu tarafından yayınlanan raporda, varılan anlaşmanın ardından Suriye’deki Yermuk Mülteci Kampındaki çatışmaların dün yeniden başladığı, 30. Cadde’de Özgür Suriye Ordusuyla Suriye rejimine bağlı askerler arasında çatışmaların şiddetlendiği ve Suriye askerlerinin kaldırdığı barikatı yeniden kurup kampa giren Filistinlilerden bazılarını gözaltına almaya başladıkları belirtildi.

Raporda ayrıca dün (22 Aralık Cumartesi) mülteci kampının bombalanması sonucu 9 Filistinlinin hayatını kaybetmesiyle Suriye’de şehit olan Filistinlilerin sayısının 806’ya yükseldiği ifade edildi.

Raporda, Suriye ordusuna bağlı askerlerin kampın girişinde nöbet tuttukları gibi, keskin nişancıların da önemli noktalarda mevzilendikleri ve sivil veya savaşçı gözetmeksizin insanları vurdukları kaydedildi.

Mülteci kampı içindeki yaşama da değinilen raporda, bazı işyerlerinin açılmaya başlandığı ve kesilen elektriğin de verildiği belirtildi.

Suriye’de kayıp durumunda olan onlarca Filistinliye yenilerinin de eklendiğine dikkat çekilen raporda, en son 16 Aralık’ta kaybolan dört Filistinliden halen haber alınamadığı ifade edildi. (FEM) 

HABERE YORUM KAT