Suriye’de “BM Barış Gücüne Hayır” Cuması

08.12.2012 14:49
Suriye’de “BM Barış Gücüne Hayır” Cuması
Suriye’de dünkü Cuma protestoları “Şam Topraklarında BM Barış Gücüne Hayır Cuması” adı altında yapıldı.

HAKSÖZ-HABER

Her Cuma her şehirde Cuma namazından sonra gösterilerine devam eden Suriye halkı dünkü Cuma gösterilerine “Şam Topraklarında BM Barış Gücüne Hayır Cuması” adını vererek Suriye’de yabancı asker görmek istemediklerini belirtti.

Şam’dan Halep’e, Humus’tan Deyr ez-Zor’a, Hama’dan Dera’ya, İdlip’ten Haseke’ye halk gösteriler için sokakları doldurarak Hür Ordu’ya ve bombardıman altındaki şehirlere destek sloganları attı.

Taşınan pankartlardan atılan sloganlara kadar Suriye’de direniş güçlerinin barışı getireceğini ifade eden göstericiler Esed’den yaptıklarının hesabı sorulmadan ve katliamcılar yargılanmadan barışın gelmesinin de mümkün olmadığını ifade ettiler.

“Barış Ancak Esed’in Başı Ezildiğinde Gerçekleşecek! Barış Gücünüz Barışın Nasıl Sağlandığını Seyretsin!”, “Esed'in Boynu Vurulduğunda Terörizm Kötü Bir Şehir Efsanesi Olarak Hatırlanacak!” yazılı pankartlar açıldı.

Sivil-silahsız halk tarafından yapılan gösterilerin güvenliğini Özgür Suriye Ordusu mensupları sağlıyor. İşte yapılan onlarca eylemden sadece birkaçından görüntüler:

KAFRANBEL / İDLİP:

HURİTAN / HALEP:

KAL'AT EL-MAZİK / HAMA:

KEFERTHARİM / İDLİP:

BZA'A / HALEP:

ABYAN / HALEP:

KAMİŞLİ / HASEKE:

DERKUŞ / İDLİP:

YALDA / ŞAM:

 • Yorumlar 2
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim