Suriye'de Baas Zulmü Sürüyor

16.06.2011 17:09
Suriyede Baas Zulmü Sürüyor
Suriye ordusu, ülkenin kuzeyindeki operasyonlarını yoğunlaştırdı. Ordunun kontrolündeki Cisr Eş Şuğur'da erkekler gözaltına alınıyor.

Suriye ordusu, özellikle ülkenin kuzeyinde operasyonlarını yoğunlaştırıyor. Ordunun kontrolü ele geçirdiği Cisr Eş Şuğur bölgesinde yüzlerce erkeği gözaltına aldığı haberleri geliyor.

Aralıksız tank ve top ateşi altındaki, yüz bin nüfuslu Ma'ratun Numan bölgesinden kaçan binlerce kişi de, Türkiye sınırına doğru ilerliyor.

Mahir'in Komutasındaki Birlikler, Ma'ratun Numan'da Ölüm Saçıyor

Suriye Devlet Başkanı Beşşar El Esed'in kardeşi Mahir'in komutasındaki birlikler, Cisr Eş Şuğur'dan sonra şimdi de, yönetim karşıtı gösterilere sahne olan bir başka kentte, Ma'ratun Numan'da ölüm saçıyor.

Havadan ve karadan aralıksız şekilde bombalandığı bildirilen bölgeden büyük bir kaçış yaşanıyor.

Yoğun bombardıman nedeniyle yanlarına hiçbir şey alacak vakit bulamayan çok sayıda insanın Halep'e ve Türkiye sınırına doğru ilerlediği haber veriliyor.

Bu arada, Türkiye sınırından Suriye'ye geçmeyi başaran İngiliz Skynews televizyonu, sınırda yönetim karşıtı gösteri düzenleyen muhalifleri görüntüledi.

Şam yönetimi aleyhinde sloganlar atan ve Suriye'de rejim değişikliği isteyen muhalifler, Suriyeli yetkilileri ve orduyu acımasızlıkla suçluyor.

TRT

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim