1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye’de 81 Kardeşimiz Daha Katledildi
Suriye’de 81 Kardeşimiz Daha Katledildi

Suriye’de 81 Kardeşimiz Daha Katledildi

Esed güçlerinin Cuma günkü saldırılarında 81 kişi hayatını kaybetti. Ölenlerin 8’i kadın, 6’sı çocuk…

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Suriye'de Esed'e bağlı ordu birliklerinin dün çeşitli kentlerde muhaliflere ve sivillerin yaşadığı bölgelere yönelik ağır silahlarla gerçekleştirdiği operasyonlarda 81 kişi öldü.

Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), ölenlerin 8’inin kadın, 6’sının çocuk olduğunu açıkladı; 2 kişinin de işkencede can verdiğini belirtti.

Dera’da 20 kişi, Şam kırsalında 17 kişi, Halep’te 11 kişi, Hama’da 9 kişi, Haseke’de 8 kişi, Kuneytra’da 6 kişi, Deyr ez-Zor’da 6 kişi, İdlip’te 4 kişi, Humus’ta 2 kişi hayatını kaybetti.

Direnişçiler Çok Sayıda Tank Ele Geçirdi

Öte yandan, Kalamun bölgesindeki LCC medya sorumlusu Ömer Kalamuni, Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı Musa Ebu el-Aşari, Mucahiddin Ömer Muhtar, Tahriri Şam Tugayı ile Riyaddini Salihin Birliği'nin, Kalamun bölgesinde yer alan Nasıriye'deki 555. Tugaya ait mühimmat deposuna düzenlediği ortak operasyonda 250'den fazla tankın ele geçirildiğini söyledi.

Operasyonda tankın yanı sıra çok sayıda askeri mühimmat ile zırhlı aracın da ele geçirildiğini kaydeden Kalamuni, çok sayıda rejim askerinin etkisiz hale getirildiğini ve onlarca tank ve askeri aracın imha edildiğini ifade etti.

“SMDK’ya İhtiyacımız Yok!”

ÖSO'nun silahlarını Esed birliklerine saldırarak elde etmeye çalıştığını dile getiren Kalamuni, silah bakımından dışarıya bağlı olmadıklarını ve ihtiyaçlarının da bulunmadığını sözlerine ekledi.

Suriyelilerin paralarıyla alınan askeri malzemeleri Esed rejiminden alarak yine halkın hizmeti için kullanmaya başladıklarını vurgulayan Kalamuni, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonuna ihtiyaç duymadıklarını aktardı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum