1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de 5 Filistinli Mülteci Şehit Oldu
Suriyede 5 Filistinli Mülteci Şehit Oldu

Suriye'de 5 Filistinli Mülteci Şehit Oldu

Baas güçleri Suriye'de Filistin mülteci kamplarını hedef almaya devam ediyor.

A+A-

Suriye halkına savaş açan Baas rejimi güçleri, Suriye'deki Filistinli mültecileri hedef alan saldırılarını da sürdürüyor. Suriye'deki Filistin mülteci kamplarına Baas güçlerinin düzenlediği saldırılarda dün Filistinli beş mülteci şehit oldu.

Suriye'de yaşayan Filistinliler için oluşturulan Çalışma Grubu, bugün (16 Nisan Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, El-Hüseyniyye Mülteci Kampı'ndan Uday Eymen Kandil isimli gencin iki gün önce kamptaki evlerine düşen roketle ağır yaralandığını ve dün hayatını kaybettiğini söyledi.

Filistinli genç Ubade Osman'ın dün Şam yakınlarındaki Yermuk Mülteci Kampı'nda yaşanan çatışmalarda şehit olduğunu bildiren Çalışma Grubu, Muhammed Cuma Kasım ve Ahmed Halil Mer'i isimli gençlerin de Şam kırsalındaki Han Eş-Şeyh Mülteci Kampı çevresindeki bölgeye düzenlenen saldırılarda hayatlarını kaybettiklerini açıkladı.

Çalışma Grubu, Yermuk Mülteci Kampı'ndaki Abdulkadir El-Hüseyni Camii yakınlarına düşen roketin Fadi Mansur isimli Filistinli gencin hayatını kaybetmesine neden olduğunu, saldırıda birçok kişinin de yaralandığını ve çevrede maddi hasar meydana geldiğini bildirdi.

Handerat Mülteci Kampı'nda yaşam koşularının her geçen gün daha da kötüleştiğine dikkat çeken Çalışma Grubu, un, ekmek gibi temel gıda maddeleri ile bebek mamasının tamamen tükendiğini söyledi.

FEM

HABERE YORUM KAT