1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye'de 22'si Çocuk 79 Kişi Daha Katledildi
Suriye'de 22'si Çocuk 79 Kişi Daha Katledildi

Suriye'de 22'si Çocuk 79 Kişi Daha Katledildi

Suriye'de rejime bağlı ordu birliklerinin yönetim karşıtlarına yönelik düzenlediği saldırılarda dün 22'si çocuk, 13'ü kadın 79 kişinin öldüğü bildirildi.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), rejim güçlerinin muhaliflerin denetimindeki bölgelere roket, havan topu ve savaş uçaklarıyla düzenlediği saldırılar sonucu Şam'da 27, Halep'te 23, Dera'da 17, Rakka ve Hama'da 3'er, Deyru'z Zor, Humus ve İdlib'te 2’şer olmak üzere 76 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Ölenlerin 22’si çocuk, 13’ü kadın…

4 Avukat Kaçırıldı

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden (LCC) yapılan açıklamada, Şam'ın Duma banliyösünde ülkedeki olayları takip eden ve belgeleyen 4 insan hakları savunucusu aktivist avukatın, kimliği belirsiz kişilerce bürolarından alınarak bilinmeyen bir yere götürüldüğü ifade edildi.

Kaçırılanların Raza Zeytuni, Vail Hamad, Semir Halil ve Nazim Hamadi olduğu belirtilen açıklamada, aktivistlerin hayatlarından endişe edildiği kaydedildi.

Öte yandan Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) Suriye Hava Kuvvetlerine ait bir savaş uçağının Halep'in Mesakin Hanu mahallesini bombaladığı ve bombalanan bölgede şiddetli patlamaların meydana geldiğini aktardı.

Muhalif İslami Cephe'ye bağlı birliklerin Halep'te 80. Tugay'ın içerisinde önemli yerler ele geçirdiğini vurgulayan SRGC, kentte muhaliflerin denetiminde olan bölgelerin rejimin ağır saldırılarına maruz kaldığını, çok sayıda ev ve işyerlerinin hasar gördüğünü iletti.

Hizbullah destekli rejim güçlerinin Şam'ın Nebek beldesine kara ve havadan saldırdığını aktaran SRGC, beldeye uzun süredir tıbbi malzeme ve temel gıda malzemelerinin girişinin yapılamadığını bildirdi.

 

HABERE YORUM KAT