1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye’de 2 Yılda 1024 Filistinli Şehit Edildi
Suriye’de 2 Yılda 1024 Filistinli Şehit Edildi

Suriye’de 2 Yılda 1024 Filistinli Şehit Edildi

Suriye halkına savaş açan Baas güçleri, Filistinli mültecileri de öldürmeye devam ediyor.

A+A-

Suriye’deki Filistinliler İçin Çalışma Grubu, Suriye rejimine bağlı uçakların birkaç gündür Filistin Meydanı'yla çevresini bombalaması sonucu dün Hasan Semir Abud’un şehit olmasıyla devrimin başladığı ilk günden bu yana şehit olan Filistinli sayısının 1024’e yükseldiğini belirtti.

Çalışma Grubu yayınladığı açıklamada şöyle dedi: “Bugün sabah da Yermuk Mülteci Kampı havan toplarının sesiyle uyandı. Birçok noktaya düşen toplar nedeniyle can kaybı olmazken, maddi hasar meydana geldi. Dün kampın ana camisinde kılınan Cuma namazından sonra yürüyüş yapan mülteciler, kampa uygulanan ambargonun kaldırılmasını istedi. Göstericiler, birçok kişinin şehit olmasına ve yaralanmasına neden olan füze saldırılarını da kınadı.”

Günlerdir kampı kuşatan Suriye ordusu, gıda, yakıt ve ilaçların içeri girmesini engelliyor. En-Nireb Mülteci Kampı'nda ise durumun sakinleştiğini belirten kaynaklar, elektriklerin kesilmesi nedeniyle halkın ısınamadığını, ayrıca gıda, yakıt ve ilaç sıkıntısı çektiğini ifade etti. (FEM)

HABERE YORUM KAT