1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye’de 148 Kardeşimiz Katledildi
Suriye’de 148 Kardeşimiz Katledildi

Suriye’de 148 Kardeşimiz Katledildi

Suriye’de katliam devam ediyor. Dünkü saldırılarda 148 kardeşimiz katledildi! Ölenlerin 18'i kadın; 17'si çocuk.

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Suriye'de rejime bağlı ordu birliklerinin ülke genelinde muhaliflere yönelik ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 148 kişinin katledildiği bildirildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), Şam yönetimine bağlı güçlerin yönetim karşıtlarına yönelik hava ve karadan gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda İdlib-Eriha’da 54, Halep'te 43, Şam'ın banliyölerinde 23olmak üzere Suriye genelinde 148 kişinin katledildiğini duyurdu.

Ölenler arasında 18 kadın ve 17 çocuk bulunuyor.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC), rejim güçlerine ait savaş uçaklarının Halep'in Firdevs bölgesindeki yerleşim yerlerini hedef alan bombardımanında çok sayıda evin yıkıldığını ve enkaz altında kalanlara iş makineleri yardımıyla ulaşılmaya çalışıldığını aktardı. SRGC, rejimin kentin Urum Kebir beldesine düzenlediği saldırıda ise kullanılan silahların etkisiyle onlarca kişinin vücudunda yanıklar oluştuğunu kaydetti.

Esed güçlerinin Şam'ın Berze ve Kufr Batna bölgesini füzelerle vurduğunu ve bölgeden siyah dumanların yükseldiğini ileten SRGC, orduya ait savaş uçaklarının İdlib'in Eriha kasabasını "TNT" patlayıcı dolu varil bombasıyla vurmasında onlarca evin yıkıldığını ifade etti.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin çeşitli kentlerde gerçekleştirdiği operasyonlar sonucunda aralarında yabancı uyrukluların da yer aldığı çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

Türkiye sınırına 10 kilometre uzaklıkta bulunan Suriye'nin İdlib kentine bağlı Terip kasabasında ise okula dönüştürülen binaya yapılan hava saldırısında 7 çocuk hayatını kaybetti.

 

HABERE YORUM KAT