1. HABERLER

  2. HABER

  3. Suriye Sınırında Askeri Önlemler Üst Seviyede
Suriye Sınırında Askeri Önlemler Üst Seviyede

Suriye Sınırında Askeri Önlemler Üst Seviyede

Gaziantep'ten gönderilen çok sayıda tank, hava savunma sistemleri, zırhlı muharebe araçları ve askeri personel Suriye sınırına konuşlandırıldı.

A+A-

IŞİD'in Halep'e bağlı Azez kentine yönelik saldırıları ve çatışmaların Türkiye sınırına yakın bölgelerde sürmesi nedeniyle bölgedeki güvenlik önlemleri artırıldı. 

Gaziantep-Kilis sınır hattının sorumluluğunu üstlenen 5. Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı birlikler, yaklaşık 190 kilometrelik güzergahta önlemleri almış durumdular.

Mevcut kuvvetlere ilave olarak Gaziantep'ten gönderilen tank, zırhlı muharebe araçları, hava savunma sistemleri ve askeri personel, Kilis'in Elbeyli ilçesindeki Dağ ve Çobanbey hudut karakolları çevresine yerleştirildi.

Fırtına obüsleri de sınırda

IŞİD'in kontrolündeki bölgenin karşısındaki sınır hattına "cehennem topu" olarak bilinen 40 kilometre menzile sahip yerli üretim fırtına obüsleri konuşlandırıldı. 

Zaman zaman yer değiştirdikleri gözlenen askeri araçtaki görevliler, sınırın karşısındaki gelişmeleri dikkatle takip ediyor. 

Bölgede ayrıca geliştirilmiş zırhlı personel taşıyıcı, taktik tekerlekli zırhlı aracı, tanklar ve hava savunma sistemleri bulunuyor. 

Askeri personel, 360 derece kamera kaydı yapabilen kobra zırhlı muharebe araçlarıyla sınır hattında devriye görevi yapıyor. 

 Halep'e bağlı Çobanbey kasabası ve çevresinin denetimini elinde tutan IŞİD militanlarının da bölgedeki askeri önlemlerden dolayı sınır hattının uzağında bulundukları öğrenildi.

AA

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT