1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye Rejiminin Büyük Kaybı: 50 Ölü (VİDEO)
Suriye Rejiminin Büyük Kaybı: 50 Ölü (VİDEO)

Suriye Rejiminin Büyük Kaybı: 50 Ölü (VİDEO)

Halep'te İslami Cephe'ye bağlı birliklerin Esed güçlerinin karargah olarak kullandığı Carlton oteline düzenlediği bombalı saldırıda, Esed'e bağlı en az 50 asker öldü.

A+A-

Suriye'nin ikinci büyük kenti Halep'te İslami Cephe'ye bağlı birliklerin, Halep Kalesi yakınındaki Esed güçlerinin karargah olarak kullandığı Carlton oteline düzenlediği bombalı saldırıda, Esed'e bağlı en az 50 askerin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nün (SNHR) verdiği bilgiye göre, İslami Cephe'ye bağlı birlikler, kentin tarihi yapıları içerisinde açtıkları gediklerden belli bir yere kadar ilerledikten sonra tünel kazarak rejimin karargah olarak kullandığı Carlton oteline ikinci kez bombalı saldırı düzenledi. 

Yerel kaynaklar ise saldırıda rejim güçlerine bağlı en az 50 kişinin öldüğünü ve İslami Cephe'nin bölgeyi ele geçirdiğini aktardı.

Muhalifler, rejim güçlerinin karargah olarak kullandığı Carlton oteline Şubat ayında da yaklaşık iki ay süren çalışmanın ardından 300 metre uzunluğunda tünel kazarak bombalı saldırı düzenlemişti.

HABERE YORUM KAT