1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye Muhalefetinden Hasan Nasrallah’a Tepki
Suriye Muhalefetinden Hasan Nasrallah’a Tepki

Suriye Muhalefetinden Hasan Nasrallah’a Tepki

Suriye Milli Koalisyonu bugün yayınladığı bir bildiriyle Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın açıklamalarını kınadı.

A+A-

HAKSÖZ HABER

Suriye Milli Koalisyonu bugün yayınladığı bir bildiriyle Hizbullah lideri Hasan Nasrallah’ın dünkü açıklamalarını kınadı. Nasrallah’ın sözlerinin “tehdit” olarak nitelendiği açıklamada Hizbullah’a Suriye meselesinin dışında kalması uyarısında bulunuldu.

Nasrallah’ın dünkü sözlerine atfen yapılan açıklamada “Suriyeliler ve Lübnanlılar Hizbullah liderliğinin Humus ve Şam’a yönelik saldırılarını durdurmasını ve bölgede tansiyonu daha fazla yükseltmemesini umarken, sadece tehdit, bölgeyi yakmaya yönelik uyarılar ve Suriye sorununa müdahale sözleri duyuyorlar” dendi.

Dün akşam yaptığı açıklamada Nasrallah Suriye’nin dostlarının Beşar Esed rejiminin devrilmesine izin vermeyeceklerini belirtmiş ve “Suriye’nin bölgede sahip olduğu gerçek dostları Suriye’nin ABD’nin, İsrail’in ve tekfirci grupların eline düşmesine izin vermeyecektir” demişti.

Konuşmasında Nasrallah Suriye muhalefetinin Esed rejimini askeri güçle devirmesinin mümkün olmadığını belirterek diyalogun tek çıkış olduğunu vurgulamıştı.

“Diyalogu reddeden taraf Suriye muhalefetidir. Suriye krizinin çözüme kavuşmasını isteyen herkes siyasi çözümün tek çıkış yolu olduğunu görmelidir” diyen Nasrallah aynı zamanda Esed rejimiyle savaşan silahlı grupların sınır kasabalarında yaşayan “Lübnanlılar” için de bir tehdit oluşturduğunu söylemişti.

Nasrallah “ Çok sayıda isyancı Lübnanlıların ikamet ettiği köyleri ele geçirmeye çalışmakta. Bu durumda Suriye ordusuna, halk komitelerine ve Lübnanlılara elimizden geldiğince yardım etmek gayet tabidir” demişti.

“Lübnan devleti Suriye sınırında yaşayan Lübnanlıların kasabalarını korumaktan aciz“ diyen Nasrullah “bu insanları korumak için kimseden izin almaya ihtiyaç yok. Biz burada yaşayan insanları yardımsız bırakmayacağız” demişti.

HABERE YORUM KAT

5 Yorum