1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Suriye İntifadası, Filistin İntifadasının Devamıdır
Suriye İntifadası, Filistin İntifadasının Devamıdır

Suriye İntifadası, Filistin İntifadasının Devamıdır

Filistin'deki İslami direniş hareketinin Lideri Şeyh Raid Salah, "Suriye'nin özgürlüğü, Filistin'in özgürlüğüdür. Suriye devrimi, Filistin’deki intifadanın devamıdır" dedi.

A+A-

İslami direniş hareketinin Suriye yönetimine karşı Cumartesi günü Tamra Kentinde düzenlediği protesto gösterisinde konuşan Salah "Suriye'nin özgürlüğü Filistin'in özgürlüğüdür. Suriye devrimi, Filistin’deki intifada hareketinin bir devamıdır. Suriye ve Filistin halkı iki işgalci ve zalim gücün hakimiyeti altında yaşıyor" diye konuştu.

Arap ve İslam dünyasını, Suriye halkını korumak için Suriye sınırına milyonluk yürüyüş çağrısı yapan Salah şöyle devam etti:

"Suriye'nin özgürlüğü, Filistin'in özgürlüğüdür. Şam'ın özgürlüğü Kudüs'ün özgürlüğüdür. Emevi Camii'ne yapılan yardım, Mescid-i Aksa'ya yapılmıştır. Suriye'deki kiliselerin özgürlüğü, Kudüs'teki el-Kıyame Kilisesi'nin özgürlüğüdür."

Salah, "Kudüs'e kadar yükselttiğiniz çığlık ve çağrılarınız kalıcıdır" diyerek, Dünya vicdanının Suriye'de masum insanlara karşı işlenen cinayetler ve akıtılan kana karşı verdiği sınavı geçemediğini söyledi.  

HABERE YORUM KAT

6 Yorum