'Sürgün Amine' Okul Birincisi Oldu

19.06.2011 14:52
Sürgün Amine Okul Birincisi Oldu
İzmir'de başörtüsü taktığı için iki defa sürgün edilen ilköğretim öğrencisi Amine Şani, en son devam ettiği okulu birincilikle tamamladı.

İlk öğretimde başörtüsü taktığı gerekçesiyle, iki kez sürgün edilen Amine Şani, en son devam ettiği okulu olan, Basmane Şehit Fethi bey ilköğretim okulunu birincilikle bitirdi. 

Daha önce uğradığı haksızlıklar nedeniyle uzun bir süre medya gündemini meşgul eden Amine bu sefer ise başarısıyla gündemde. 

Karne günü okuluna giden Amine, Okul birincisi olduğunu duyunca çok sevindi. Amine'nin başarılı durumuna çok sevindiğini belirten Okul Müdürü Nedim Bey, Amine'nin, okullarının medarı iftiharı olduğunu vurgulayarak kendisini ve ailesini tebrik etti. 

Okulda mini bir törenle kendisine okul yönetimi tarafından hediye takdim edilen amine, çok mutlu olduğunu ve bu başarının, vermiş olduğu başörtüsü mücadelesinin neticesi olarak Allah'ın (c.c) bir mükafatı olduğunu vurguladı. 

Bilindiği gibi Amine başörtülü olduğu gerekçesiyle okuldan okula sürgün edilmiş, sınıfa alınmamış ve her türlü girişimlere rağmen başörtüsünden taviz vermemişti. (Yunus Şan - İLKHA)

 • Yorumlar 4
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim