1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Şükrettikçe Başarmayı Hz. Muhammed'den Öğrendim"
"Şükrettikçe Başarmayı Hz. Muhammed'den Öğrendim"

"Şükrettikçe Başarmayı Hz. Muhammed'den Öğrendim"

Beşiktaşlı forvet Demba Ba, "Nimetlere ve başarıya şükretmeyi ve şükrettikçe başarmayı Hazreti Muhammed'den öğrendim" değerlendirmesinde bulundu.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanlığınca çıkarılan aylık derginin nisan sayısı, bu yıl "Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" temasıyla kutlanan Kutlu Doğum Haftası'na ayrıldı.

Bu kapsamda aralarında oyuncu ve futbolcuların bulunduğu ünlü isimlere, "Hazreti Peygamber sizin için ne ifade ediyor, hayatınızdaki önemi nedir?" soruları yöneltildi.

Fenerbahçeli futbolcu Moussa Sow, soruya, "Hazreti Muhammed inanç ve yaşam biçimimizde devrim yapan şahsiyettir" karşılığını verdi.  

Hazreti Muhammed'in hayattan keyif almanın yolunu ve güzel ahlakı öğrettiğini belirten Sow, onu çok sevdiğini vurguladı.

Sow, çocuklarına ve ailesine Hazreti Muhammed'in hayatını öğrettiğini vurgulayarak, "Hazreti Peygamberin beni en çok etkileyen yönleri şunlardır, sabırlı olması, kendisine eziyet edenlere beddua etmemesi, lanet okumaması, merhametli olması, güler yüzlü olması, her insana eşit davranması" değerlendirmesinde bulundu.

"Yaptıklarımız rızasını kazanmak için"

Beşiktaşlı forvet Demba Ba ise şu görüşleri paylaştı:

"Hayatımızda, düşüncelerimizde onun üzerine yaptıklarımız Allah ve Hazreti Muhammed'in rızasını kazanmak içindir. Nimetlere ve başarıya şükretmeyi ve şükrettikçe başarmayı Hazreti Muhammed'den öğrendim. Hazreti Peygamberin en etkilendiğim yönleri şunlardır, herkese hoşgörülü davranıp kimseyi incitmemesi, herkesi doğruya çağırması, kadınlara ve çocuklara şefkatle yaklaşması, kendisine gelen herkese yardım etmesi."

Oyuncu Kenan İmirzalıoğlu da Hazreti Muhammed'in, insanlık tarihinin gelmiş geçmiş örnek alınacak bir numaralı önderi olduğunu bildirdi.

Hazreti Muhammed'in, zamanlar üstü bir lider, akıllar üstü bir deha, içiyle dışıyla en güzel örnek olduğuna işaret eden İmirzalıoğlu, "O, seçilmişlerin en şereflisi, her şeyden önce her yönüyle mükemmel bir insandır. Onun ümmetinin bir ferdi olabildiğim için, kendimi şanslı biri olarak görüyorum ve beni bu dünyaya Onun takipçisi, bir Müslüman olarak getiren Allah'a şükretmek için başka neden aramaya gerek duymuyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Dergide, İslam Araştırmaları Merkezi Başkanı Raşit Küçük, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Hüseyin Kayapınar ile gazeteci-yazar Fadime Özkan ve bazı akademisyenlerin de soruya verdikleri yanıtlar yer aldı. (AA)

 

HABERE YORUM KAT