1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. SUK: 'Patlamada Asıl Hedef Bizdik'
SUK: Patlamada Asıl Hedef Bizdik

SUK: 'Patlamada Asıl Hedef Bizdik'

George Sabra, dün Hatay'ın Cilvegözü ilçesinde meydana gelen ve 14 kişinin ölümü 30'a yakın kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın hedefinde kendilerinin olduğunu söyledi

A+A-

Suriye'de Esad yönetimine muhalif Suriye Ulusal Konseyi Başkanı George Sabra, dün Hatay'ın Cilvegözü ilçesinde meydana gelen ve 14 kişinin ölümü 30'a yakın kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan patlamanın hedefinde kendilerinin olduğunu söyledi.

Suriye Ulusal Konseyi Başkanı George Sabra Yenibosna'daki Gönen otelde yaptığı basın açıklamasında Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü sınır kapısında meydana gelen patlama ile ilgili 'Bu saldırılar da olsa Suriye Halkı direnişten asla vazgeçmeyecektir' dedi. Saldırıyı El Muhaberat'ın yaptığına inandıklarını ifade eden Sabra, patlama meydana geldiğinde kendilerinin orada olması gerektiğini ancak yarım saat geç kaldıklarını söyledi. Ulusal Konsey İcra Komitesi olarak Suriye'de bir kaç günlük temasların ardından Türkiye'ye geldiklerini, yeniden geri dönmek üzere sınıra doğru giderken patlamanın meydana geldiğini anlatan Sabra, bombalı aracın da yine kendi heyetlerini taşıyan aracın bir benzeri olduğunu dile getirdi. Suriye Ulusal Konseyi Yürütme Bürosu'ndan 13 kişilik bir grupla Özgür Suriye Ordusu komutanlarıyla görüşmek üzere Türkiye'den Suriye'ye gittiklerini ifade belirterek şunları söyledi: 'Bir benzin istasyonunda durduk. Grubumuzdan bazıları yarım saatliğine namaz kılmak için mescide gitti. O nedenle sınıra geç ulaştık' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT