1. HABERLER

  2. HABER

  3. Subay Eşlerine Balyoz Mobbingi!
Subay Eşlerine Balyoz Mobbingi!

Subay Eşlerine Balyoz Mobbingi!

TSK'da yarın gerçekleştirilecek organizasyon öncesi kriz çıktı. Mobbing, mahalle baskısı her şey var. İşte ayrıntılar...

18 Şubat 2011 Cuma 15:57A+A-

Balyoz tutuklamalarından sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinde adeta cadı avı başlatıldığı öğrenildi.

Tutuklamalardan hemen sonra balyozcuların eşleri tarafından organize biçimde kurulan " Vardiya Bizde Platformu"nun yarın yapacağı kritik etkinlik öncesi TSK karıştı.

Platforma destek veren TSK içerisindeki bazı muvazzaf komutanların, Cumartesi günü Anıtkabir'de düzenlenecek eyleme subay eşlerini katılım için zorladığı öğrenildi. Daha önce eşleri bilgileri dışında fotoğraflanan, belirtilen derneklere üye olmamaları nedeniyle fişlenen TSK Personeli, bu sefer farklı bir sebepten eşleri üzerinden fişlenme tehlikesi ile karşı karşıya.

TSK içinde yarınki etkinlik öncesi oluşturulan mahalle baskısının dozunun oldukça yüksek olduğu öğrenilirken, eşlerin eyleme katılması konusunda açık olarak "Tarafınızı belirleyin, belirlemeyenler hakkında bir karar vereceğiz" şeklinde imalar yapıldığı belirtiliyor.

BALYOZ'A BULAŞMAYANLARIN BAŞI DERTTE

Karargahlarda adı darbe planlarına karışmayan personelin diken üstünde olduğu ifade edilirken, hala emir komuta yapısında etkin olan Balyoz yapılanmasının yoğun biçimde mobing uyguladığı belirtiliyor.

Öte yandan TSK içindeki Şahinlerin, Cumartesi günü yapılacak eylemi çok önemsediği ve bu eylemi seçim öncesinde Cumhuriyet Mitinglerinin ilk kıvılcımı olarak planladıkları da iddia ediliyor.

Bu çalışmalar sürerken çeşitli yöntemlerle siyasi iktidar ve yargı üzerinde baskı kurma faaliyetlerinin her geçen gün artırarak devam edildiği öğrenildi. Ajitasyonla kamuoyu oluşturma çabası içerisinde olan platfrom, Balyozcularla birlikte TSK personeli üzerinde baskı kurarak eylemlerine destek sağlamakta.

HABERVAKTİM

HABERE YORUM KAT