1. HABERLER

  2. HABER

  3. Stuttgart'ta 5 Bin Kişi Gazze için Yürüdü
Stuttgart'ta 5 Bin Kişi Gazze için Yürüdü

Stuttgart'ta 5 Bin Kişi Gazze için Yürüdü

Siyonist İsrail'in Gazze'ye yaptığı hava saldırıları Almanya'nın Stuttgart kentinde protesto edildi.

A+A-

Almanya'daki Filistin Toplumu Derneği'nce düzenlenen gösteri, Schlossplatz Meydanı'nda yapıldı. Aralarında Bosnalı, Arnavut, Türkiyeli ve Almanların da bulunduğu yaklaşık 5 bin kişi, "Savaşı durdurun, ölümleri durdurun", "Çocuk katili İsrail", "Gözlerini aç, çocuklar ölüyor", "Gazze'ye özgürlük", "Almanya finanse ediyor İsrail bombalıyor" sloganları attı.

Gösteride, "Gazze'deki bebeklerin yiyecek ve tıbbi malzemeye ihtiyaçları var. BM, AB ve medeni ülkeler nerede?", İsrail'in Gazze'ye saldırısı dursun" ve "Filistin'de işledikleri suçlardan dolayı işgalciler uluslararası mahkeme önüne çıksın" yazılı pankartlar ile "Gazze'ye özgürlük - Gazze için ayağı kalkman için Müslüman olman gerekmiyor. İnsan olman yeter" ve "Filistinli tutuklulara özgürlük" yazılı dövizler ile Filistin ve Türkiye bayrakları taşındı.

Burada yapılan konuşmalarda Gazze'ye yönelik saldırılarda çok sayıda çocuğun öldüğüne işaret edilerek, Almanya'nın İsrail'e silah satmaması ve İsrail'in saldırılarına son vermesi istendi.

Protesto gösterisinde Kuran-ı Kerim okundu ve salavat getirildi.

AA

stutgart-gazze-destek.jpgstutgart-gazze-destek.jpgstutgart-gazze-destek1.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum