Stuttgart'ta 5 Bin Kişi Gazze için Yürüdü

14.07.2014 00:04
Stuttgart'ta 5 Bin Kişi Gazze için Yürüdü
Siyonist İsrail'in Gazze'ye yaptığı hava saldırıları Almanya'nın Stuttgart kentinde protesto edildi.

Almanya'daki Filistin Toplumu Derneği'nce düzenlenen gösteri, Schlossplatz Meydanı'nda yapıldı. Aralarında Bosnalı, Arnavut, Türkiyeli ve Almanların da bulunduğu yaklaşık 5 bin kişi, "Savaşı durdurun, ölümleri durdurun", "Çocuk katili İsrail", "Gözlerini aç, çocuklar ölüyor", "Gazze'ye özgürlük", "Almanya finanse ediyor İsrail bombalıyor" sloganları attı.

Gösteride, "Gazze'deki bebeklerin yiyecek ve tıbbi malzemeye ihtiyaçları var. BM, AB ve medeni ülkeler nerede?", İsrail'in Gazze'ye saldırısı dursun" ve "Filistin'de işledikleri suçlardan dolayı işgalciler uluslararası mahkeme önüne çıksın" yazılı pankartlar ile "Gazze'ye özgürlük - Gazze için ayağı kalkman için Müslüman olman gerekmiyor. İnsan olman yeter" ve "Filistinli tutuklulara özgürlük" yazılı dövizler ile Filistin ve Türkiye bayrakları taşındı.

Burada yapılan konuşmalarda Gazze'ye yönelik saldırılarda çok sayıda çocuğun öldüğüne işaret edilerek, Almanya'nın İsrail'e silah satmaması ve İsrail'in saldırılarına son vermesi istendi.

Protesto gösterisinde Kuran-ı Kerim okundu ve salavat getirildi.

AA

stutgart-gazze-destek.jpgstutgart-gazze-destek.jpgstutgart-gazze-destek1.jpg

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim