SP Teşkilatlarında İstifalar Sürüyor

06.10.2010 07:52
SP Teşkilatlarında İstifalar Sürüyor
Saadet Partisi'nden (SP) istifa ederek yeni parti çalışmaları başlatan eski Genel Başkan Numan Kurtulmuş'un ardından, istifalar devam ediyor.

Dün de genel merkezin yanı sıra Bursa, Erzurum, Samsun, Kastamonu, Gaziantep, Nevşehir, Balıkesir, Karabük, Ağrı ve Düzce'den ayrılık haberleri geldi. SP Genel Başkan Yardımcısı ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri Doç. Dr. Emre Bağce, Ahmet Sünnetçioğlu, Ahmet Okur, Hayrünnisa Kökbıyık ve Osman Mestan istifa etti.

Bursa'da 7 ilçe yönetiminin tamamı istifa ederken 6 ilçe yönetim kurulundan da bazı isimler partiden ayrıldı. İznik'in Boyalıca Belde Belediye Başkanı Ali Çil ve Düzce Cumayeri İlçe Belediye Başkanı Yakup Keleş de istifa kervanına katıldı. Erzurum'da il ve ilçe teşkilatlarından 300 kişi toplu şekilde istifa etti. Kurtulmuş'un memleketi Kastamonu'da da il yönetimi ve 9 ilçe yönetim kurulu, istifa kararını açıkladı. Gaziantep İl Başkanı Semih Simitçi, 5 ilçe başkanıyla birlikte partiden ayrıldı. Nevşehir Merkez İlçe Başkanı Mustafa Koçak da dün istifa edenler arasındaydı. Balıkesir İl Başkanı Yücel Özek, Karabük il teşkilatı ve ilçe teşkilatları, Ağrı'nın Tutak Belediye Başkanı ile 7 ilçe teşkilatı da dün istifalarını ilan etti.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim