1. HABERLER

  2. HABER

  3. Sözcü Gazetesi'nin Namaz Nefreti
Sözcü Gazetesi'nin Namaz Nefreti

Sözcü Gazetesi'nin Namaz Nefreti

Stockholm-İstanbul seferini yapan bir uçakta namaz kılınması Sözcü gazetesini rahatsız etti. "Kıbleyi nasıl buldular" başlığıyla insanların inançlarına saygısızlık eden Sözcü gazetesi, namaz nedeniyle yabancı yolcuların panik yaşadığını iddia etti.

A+A-

Uçak koridorunda kılınan namazı haber yapan Sözcü gazetesi, 'Yabancılar görüntüden korktu, eylem yapacaklarından korktu' diye bir yolcunun sözlerine yer verdi.

Haberin tam metni:

Uçakta namaza duran yolcular paniğe yol açtı

Uçak, havalandıktan kısa süre sonra bazı yolcular, koltuğundan kalkıp koridorda namaza durdu. Namaz sürecinde koridoru kapatan bu kişilere, kabin ekibi müdahale etmedi. Bir uçak yolculuğunda ilk kez yaşanan ve uçuş güvenliğini tehlikeye düşüren bu olay, yabancı yolcularının tedirgin olmasına ve panik yaşamalarına yol açtı. Uçağın büyük bölümünü dolduran Türk yolcular da yadırgadı.

Havada namazı Ali Akan adlı bir yolcu fotoğrafladı. Alkan, yaşananları, “Herkes bu durum karşısında endişeye kapıldı. Kimse sesini çıkaramadı. Bazı yolcular, (Namaz kılındıktan sonra bir şey olacak mı? Ya kalkıp eylem yaparlarsa…) diye mırıldandı" diye anlattı. Bu olayı, gündeme getiren ise Stockholm'de yaşayan Türk gazeteci Tandoğan Uysal oldu. Uysal, uçakta namazla ilgili, “Bu olayda hosteslerin sessiz kalması çok ilginç. Uçak, Allah korusun bir hava boşluğuna girse yaşanacakları düşünmek bile istemiyorum. Peki, böyle bir tablo acaba Türk Bayraklı değil de, yabancı bayraklı bir başka uçak şirketinde yaşanır mıydı? Uluslararası havacılık kuralları buna ne diyor? O hostesler biliyor mu acaba?" diye sordu.

7b17bb1bgg.jpg

HABERE YORUM KAT

1 Yorum