1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Sovyetik Propaganda Makinesi Çalışıyor"
"Sovyetik Propaganda Makinesi Çalışıyor"

"Sovyetik Propaganda Makinesi Çalışıyor"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Rusya'nın IŞİD petrolü iddialarına "Sovyetler'den kalan Sovyetik özellikleri birer birer ortaya çıkıyor. Bu Sovyetik propaganda makinesinin yalanlarına kimse itibar etmez​" cevabını verdi.

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Azerbaycan ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısında açıklama yaptı

Davutoğlu'nun ziyaret öncesi yaptığı açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Azerbaycan'nın işgal altındaki toprakları konusunda, Dağlık Karabağ başta olmak üzere tutumumuz açık ve nettir. Azerbaycan'ın bütün toprakları özgürlüğüne kavuşana kadar Türkiye, Azerbaycan'ın yanında yer alacaktır.

"Sovyetik propaganda makinesinin yalanları"

Rusya ile olan ilişkilerimizden bağımsız olarak Azerbaycan ilişkilerimiz gelişmiştir.

Soğuk savaş döneminde Sovyet propaganda makinesi vardı. Her gün değişik yalanlar üretir, önce kendileri inanır sonra da dünyanın inanmasını beklerlerdi. Bunlar, 'Pravda yalanları, palavraları' diye anılırdı. Rusya'nın son 20-25 yıl içerisinde, soğuk savaş sonrasında unuttuğunu zannettiğimiz özellikleri, Sovyetler'den kalan Sovyetik özellikleri birer birer ortaya çıkıyor. Bu Sovyetik propaganda makinesinin yalanlarına kimse itibar etmez. Türkiye-Suriye sınırı bütün dünya tarafından gözlenen bir sınır buradan biz DEAŞ'tan petrol alacağız ve satacağız akla aykırı bir iddia. DEAŞ'ın Suriye rejimi ile girdiği kirli ilişkiler konusunda onlarca delil var. Suriye rejimine destek verenler aynı zamanda DEAŞ'a destek veriyor. Suriye rejimine açık tavır alan ve DEAŞ'a karşı açık tavır alan bir ülkeyiz kimse Türkiye'yi yanlış resmin içine koyamaz.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT