Soner Yalçın ve Odatv Yöneticileri Tutuklandı

18.02.2011 03:24
Soner Yalçın ve Odatv Yöneticileri Tutuklandı
Odatv yöneticileri Soner Yalçın, Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu hakkında tutuklama kararı çıktı. Soner Yalçın ve iki arkadaşı Metris Cezaevine gönderildiler.

Soner Yalçın, Barış Pehlivan ile Barış Terkoğlu "Ergenekon terör örgütüne üye olmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve devletin güvenliğine ilişkin belgeleri yayınlamak" gerekçesiyle sevk edildiği mahkemeye tarafından tutuklandı.

Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki sorgusunun ardından tutuklanan Soner Yalçın ile Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan, Metris Cezaevi'ne gönderildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz tarafından sorgulanan Yalçın, 'Ergenekon örgütüne üye olmak', 'Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek' ve 'Devletin güvenliğine ilişkin gizli belgeleri elde etmek ve yayınlamak'la suçlandı.

Sorgulamalarda odatv'nin yaptığı haberlerle ve 1.5 yıldır teknik takipte olan yöneticilerin yaptıkları görüşmelerle ilgili sorular yöneltildiği, ayrıca, yöneticilerin bazı Ergenekon sanıklarıyla mektuplaştıkları ve Ergenekon sürecini etkilemeye yönelik yayın yaptıkları iddia ediliyor.

Adliyeden çıkarken basın mensuplarının sorusu üzerine Yalçın, "Biz bu bayrağı Uğur Mumcu'dan, Abdi İpekçi'den aldık. Onların yolunda gitmeye devam edeceğiz." dedi. Yalçın daha sonra araca binerken dışarıda bekleyen yakınlarına el salladı.

Editör Ayhan Bozkurt ise savcılıkça serbest bırakıldı.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim