1. HABERLER

  2. HABER

  3. Solin’in Annesi Tahliye Edildi
Solin’in Annesi Tahliye Edildi

Solin’in Annesi Tahliye Edildi

Lösemi hastası Solin ile epilepsi hastası Mirhat'ın annesi Hanım Onur'un, tahliyesine karar verildi.

A+A-

BDP Genel Başkan Yardımcısı avukat Meral Danış Beştaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şırnak KCK davasında tutuklu yargılanan Cizre Belediye Başkan Yardımcısı Hanım Onur'un tahliyesine karar verildiğini söyledi.

Yurt dışına çıkış yasağı getirilen Onur'un, adli kontrol uygulaması kapsamında haftada bir bulunduğu ilde karakola imza vereceğini ifade eden Beştaş, ''Çocuklarının tedavisi için başka bir ile gitmesi gerekiyorsa, bulunduğu ilde imza verecek. Tahliye kararı bu yönde çıktı'' dedi.

Solin: ''Annem eve gelince ona sarılıp uyuyacağım''

Hanım Onur'un adli kontrol ile tahliye edileceği haberini alan çocukları lösemi hastası Solin ile epilepsi hastası Mirhat Onur büyük sevinç yaşadı.

Annelerinin tahliye edileceğini teyzelerinden öğrenen lösemi hastası Solin, annesinin tahliye olacağını öğrenmenin sevincini yaşadığını ifade ederek, ''Annem eve gelince ona sarılıp uyuyacağım. En çok ona sarılmayı özledim. Bir de bana sıcak süt getirip, içirmesini isteyeceğim ondan'' dedi.

Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Adalet Bakanı'na teşekkür ediyorum

Epilepsi hastası Mirhat Onur ise, annesinin tahliye edilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek, ''İnşallah cezaevinde olan bütün anneler bırakılır ve dünyada bir an önce barış sağlanır. Annemin tahliye edilmesinde katkısı olan başta Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Adalet Bakanı olmak üzere herkese teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Hanım Onur'u akrabaları tutuklu bulunduğu Mardin Cezaevi'nden almak için Mardin'e hareket ederken, çocukları ve annesi ise Onur'u Cizre'deki evlerinde heyecanla bekliyor. (AA)

HABERE YORUM KAT