“Sol-Liberal Sapma ve Tezahürleri” Müzakere Edilecek

10.02.2015 12:16
“Sol-Liberal Sapma ve Tezahürleri” Müzakere Edilecek
Özgür-Der’in aylık olarak düzenlediği dizi panellerde bu yıl “Değişim, Tekâmül ve Kırılmalar Karşısında İslamcılık” üst başlığıyla çeşitli konular tartışılmaya devam ediyor.

HAKSÖZ-HABER

Sahih bir kimlik ve mücadele perspektifi noktasında ortaya çıkan olumsuzlukların nelerden kaynaklandığını ve ne tür tezahürlerle karşımıza çıktığını tartışmayı arzu eden Özgür-Der, aylık panelleri aylık panellerinin beşincisinde “Sol-Liberal Sapma ve Tezahürleri” konusunu masaya yatırıyor.

Panelde, “İslamcı kesimlerde görülen öykünmeci yaklaşımların nedenleri ve tezahürleri nelerdir? İktidar ve sistemle ilişkiler, küresel siyaset, ekonomi-politik alanlarında rastlanılan sol ve liberal sapmanın kapsama alanı nerelere uzanmaktadır? Siyasetin yanı sıra medyada ve kültür-sanat alanında sol hegemonya İslamcıları nasıl etkilemektedir?” soruları müzakere edilecek.

Zehra Ergül’ün yöneteceği, Gülşen Özer ve Kenan Alpay’ın konuşmacı olduğu program11 Şubat Çarşamba günü yapılacak. Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde yapılacak panel, saat 20.00’de başlayacak.

Tarih: 11 Şubat 2015 Çarşamba

Saat: 20.00

Yer: Ali Emiri Kültür Merkezi Nikah Salonu-Fatih

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim