SMDK’dan Jandarmanın 4’ü Çocuk 11 Suriyeliyi Vurduğu İddiasına Dair Açıklama

19.06.2016 16:26
SMDK’dan Jandarmanın 4’ü Çocuk 11 Suriyeliyi Vurduğu İddiasına Dair Açıklama
İstanbul merkezli Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu, Suriye’den Hatay’a geçerken 4’ü çocuk 11 Suriyeli sığınmacının jandarma tarafından vurulup öldürüldüğü iddiasına dair açıklama yaptı.

Bugün Küreselanaliz sitesinin görüntülerine yer verdiği olayla ilgili Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden de olayı teyit edici bir haber yapıldı.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) yaptığı açıklamada, Menbic’deki çatışmalardan kaçan 8 Suriyeli sivil sınırda Türk askeri tarafından vurularak öldürüldüğü ve 8 kişinin de yaralandığı belirtildi. Gözlemevi, Türkiye’ye geçmek isterken öldürüldüğünü belirttiği 8 kişiden dördünün çocuk olduğunu ifade etti.

İstanbul merkezli Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu ise ‘korkunç trajedi’ olarak nitelendirdiği olayda 11 kişinin öldüğünü öne sürdü. Yapılan açıklamada, bu olayların Türkiye’nin gösterdiği misafirperverlikle bağdaşmadığı belirtildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi daha önce de benzer olayların yaşandığını öne sürmüştü. Türkiye ise, güvenlik güçlerinin sınırı geçmeye çalışan Suriyelilere değil, kaçakçılara ateş açtığını belirtmişti.

Olaya Dair Videonun da Yer Aldığı Haberimiz >>>

Kaynak: AFP, Reuters, Al Jazeera, Haksöz-Haber

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim