1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. SMDK, Merce’deki Bombalı Saldırıyı Kınadı
SMDK, Merce’deki Bombalı Saldırıyı Kınadı

SMDK, Merce’deki Bombalı Saldırıyı Kınadı

SMDK, Suriye'nin başkenti Şam'ın Merce bölgesinde meydana gelen ve 16 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı kınadı.

A+A-

Suriye Muhalif ve Devrimci Ulusal Güçler Koalisyonu (SMDK), Suriye'nin başkenti Şam'ın Merce bölgesinde meydana gelen ve 16 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı kınadı.

SMDK'dan yapılan yazılı açıklamada, arkasında kötü niyetli kimselerin bulunduğu patlamaları reddettikleri belirtilerek, "SMDK şimdiye kadar hangi gerekçeyle olursa olsun bu ve bunun gibi patlamaları kabul etmedi, etmeyecek. Bütün suç, ülkeyi bu duruma sürükleyen Esed rejiminindir. Esed rejiminin halkı korkutmak, füze ve kimyasal silah kullanarak işlediği suçları bertaraf etmek için bu gibi olaylara başvurabileceğini düşünüyoruz" ifadelerine yer verildi. 

Patlamanın meydana geldiği bölgeyi elinde bulundurması nedeniyle olaydan Esed rejimini sorumlu tutan SMDK, patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerini ileterek, yaralılar için acil şifa temennisinde bulundu.

Suriye Resmi Haber Ajansı SANA, dün başkent Şam'ın Merce bölgesindeki İçişleri Bakanlığı binası ve Şam Tower Alışveriş Merkezi yakınlarında meydana gelen patlamada, 16 kişinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

AA

HABERE YORUM KAT